Jak hodně muslimská je Evropa? Představy versus realita

Představa Evropanů o velikosti muslimské populace na starém kontinentě je větší, než tomu ve skutečnosti opravdu je. K takovému závěru došla studie společnosti Ipsos Mori. Průměrný francouzský občan se například podle ní domníval, že francouzskou populaci tvoří až 31 procent muslimů. Průzkum čerstvě šíří Světové ekonomické fórum, některé agentury a sociální sítě. Daty ale sahá do roku 2014. 

Tisk: Německé země plánují vynaložit na uprchlíky 17 miliard eur

Němci se nicméně dle průzkumu domnívali, vyplývá dále z dokumentu, že jejich obyvatelstvo tvoří z až 19 procent muslimové. Ve skutečnosti to při realizaci průzkumu bylo 6 procent. Ve Spojeném království byla čísla následující: 21 procent byla předpokládaná velikost muslimského obyvatelstva, ve skutečnosti 5 procent.

 

Podle Pew Research patří mezi země Evropské unie s největší muslimskou populací Německo a Francie s více než 4,7 miliony muslimských obyvatel. Na třetím místě se umístilo Spojené království, které má těsně pod tři miliony muslimských obyvatel. 

Poměrově vzato obsazuje Francie mezi národy osmadvacítky třetí místo se 7,5 procenty muslimského obyvatelstva. Poměrově „vyhrává“ Kypr s 25,3 procenta muslimů, následuje ho Bulharsko s 13,7 procenta.

Výzkumná organizace Pew Research odhaduje, že do roku 2030 dosáhne muslimská populace v celé Evropské unii francouzské hodnoty 8 procent. Na další statistiky se můžete podívat do galerie k tomuto článku. Závěry studie bezpochyby změní probíhající imigrační vlna do Evropy. Nakolik, to je otázkou. Jako nápovědu k tomu nabízíme aktualizovanou interaktivní mapu přílivu uprchlíků.

Když chcete vědět vše o migraci: Jedinečná animace

Newsletter