Jak InsurTech přetváří pojištění

Dnes se dočtete o kryptoměnách, jež dosahují nových maxim, ale také o InsurTech, v němž dřímá budoucnost pojišťovnictví. O tom je FinTech Daily.

Příležitosti čekají: Jak InsurTech přetváří pojištění

Pojišťovací společnosti jsou si zcela vědomy FinTech revoluce: 74 % respondentů vidí FinTech inovace jako výzvu pro svůj průmysl. Existuje tudíž dobrý důvod věřit tomu, že pojištění zcela jistě směřuje k disruptivním inovacím, ať už je to efektem vnějších faktorů, jako je růst sdílené ekonomiky, nebo schopností zlepšit poskytované služby použitím umělé inteligence.

Nicméně navzdory těmto nově vznikajícím trendům existuje nesoulad mezi množstvím vnímaného narušení a ochotou pojišťovatelů investovat, aby se ubránili inovacím, nebo aby využívali výhod, které inovace nabízí. 43 % průmyslových aktérů tvrdí, že je FinTech srdcem jejich firemní strategie, ale jen 28 % zkoumá spolupráci s FinTech společnostmi. A dokonce méně než 14 % se aktivně účastní v obchodních spekulacích nebo ve startupových programech.

Úřadující pojišťovatelé, kteří se momentálně zaměřují na dohánění konkurence ohledně kmenových zákazníků a další nynější trendy, promeškávají šance k větší aktivitě. Potřebovali by spíše vyslat do světa jasnou zprávu, která ukáže jejich ochotu začlenit se do nové InsurTech, tudíž se podle toho i patřičně chovat. Pouze takový krok umožní úřadujícím pojišťovatelům stanout v čele nové pojišťovací éry.

Hodnota bitcoinu prorazila 700 dolarů

Býčí trh pokračuje ve svém šílenství. Hodnota bitcoinu dosáhla včera dvouletého maxima 725 dolarů. Aktuálně se pohybuje pod 700 dolary. Býčí rally však trvala napříč trhem kryptoměn. Ethereum například dosáhlo nového historického maxima.

Tržní kapitalizace bitcoinu dosáhla 10 miliard dolarů a 24hodinový objem 245 milionů dolarů. Důvod pro tento spike ve valuaci je reakcí na obrovské nákupní tlaky ze strany čínských trhů, jež se porozhlížejí po silnější měně v souvislosti s neustávající devalvací jüanu.

Každý aktivní obchodník na světě je ovlivněn zákonem nabídky a poptávky. Pokud se efektivně snižuje množství produkovaných bitcoinů, cena půjde nahoru. Další blížící se událostí, která by mohla tlačit bitcoin ještě výše, je možnost brexitu neboli opuštění Evropské unie Velkou Británií. 23. června voliči tohoto ostrovního státu rozhodnou o budoucnosti jejich země.

Ethereum se rovněž pohybuje na maximech, i když v tomto případě se jedná o maxima historická. Nejvyšší hodnota na úrovni 19,06 dolarů byla dosažena dnes ráno. Aktuálně se ethereum pohybuje na úrovni 18,35 dolarů. Je možné, že obchodníci budou opouštět své bitcoinové pozice za účelem krytí svých zisků investicí do jiné silné kryptoměny. Celkově vzato se však jedná o dobrou zprávu pro ty, kteří spekulují na obou trzích (ethereum i bitcoin).

Pojem „FinTech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter