Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar v lehké ztrátě nad 1,0750 za euro. Listopadová inflace byla oproti tržní predikci vyšší meziměsíčně i meziročně. Koruna zpevnila pod 24,35 za euro.

Jak může vypadat šílenství? Když spustíte akciový fond měsíc před koronakrizí

Akciový investor se letos nenudil, když dramatické okamžiky na trzích nahradily dlouhá léta růstu. A právě do těchto podmínek si „načasoval“ svůj začátek fond Vault portfolio manažera Jakuba Skryji. Mělo to podle něj pozitiva i negativa. Díky poklesu trhů si mohli dovolit koupit společnosti, které byly předtím drahé. Na druhou stranu, přesvědčování investorů ke vstupu do fondu bylo na jaře velká výzva.

V rozhovoru s Janem Šumberou taky poodhaluje, které společnosti si vybral do portfolia nebo proč je pro něj Google stále atraktivní. Podívejte se na video.

Toto je osmé a poslední video osobností, které vystoupí na České investiční konferenci. Její sedmý ročník proběhne 8.-10.11.2020. Na konferenci máte možnost se seznámit s nejlepšími českými a zahraničními investičními manažery a nahlédnout do jejich způsobu práce a uvažování. Více informací najdete na www.ceskainvesticnikonference.cz.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter