Evropské i americké výnosy rostou. Dolar proti euru sílí zpět k hranici 1,1300 EURUSD. Měny regionu včera vinou rizikově averzní nálady oslabily. Koruna se krátce posunula nad 24,60 za euro, dnes ráno se obchoduje pod touto hranicí.

Jak na expanzi do zahraničí a na jaké výzvy se připravit?

Zdroj: CzechInvest

V současném startupovém prostředí je vidět velký růst a úspěšné firmy typu Twisto nebo Prusa Research vracejí své know-how a někdy i finance zpět svým startupům. Startupový ekosystém v Česku tak z mého pohledu funguje perfektně, říká v rozhovoru pro Roklen24 Irma Snášelová, projektová manažerka programu CzechAccelerator v CzechInvestu.

CzechInvest je jedním z důležitých hráčů v českém startupovém ekosystému, který podporuje startupy a inovativní podnikatele na jejich cestě – od uvedení prototypů na trh přes navazování klíčových kontaktů až po zakládání poboček po celém světě. V následujícím videorozhovoru jsme se zaměřili na téma expanze českých startupů do zahraničí – jak může konkrétně CzechInvest pomoci, v jaké fázi je doporučeno začít zahraniční trhy dobývat a jakým výzvám startupy při expanzi čelí?

 

Newsletter