Jak porazit forexové trhy? Používejte Twitter

Tradeři zahraničních měn nemusejí používat složité analýzy a předpovědi analytiků. Stačí jim, když budou často kontrolovat svůj Twitter. Tuto konkurenční výhodu ve svém výzkumu potvrdila dvojice výzkumníků z Virginské univerzity.

Kupování a prodej eura na základě predikčních tweetů poskytne traderům čtyřikrát větší zisky než ze standardních carry-trade strategií, kde si obchodník půjčuje v zemi s nižší úrokovou mírou a používá je na investici v zemi s vyšší marží. To je výsledek výzkumu, který zveřejnili Vahid Gholampour a Eric van Wincoop. Tento výzkum potvrzuje mnohé zmínky v novodobé odborné literatuře, které tvrdí, že informace prvně cirkulují na sociálních mediích, než se plně odrazí v cenách měn a jiných aktiv.

Podle výzkumu je nejlepší strategií sledovat minimálně 500 „informačních agentů“. Mohou to být makléři, analytici a finanční komentátoři.

Riskantní horská dráha devizových trhů

„Míra zvýšeného výnosu mě velice překvapila. Potvrzuje to názor, že Twitter je velmi dobrým zdrojem soukromých informací,“ uvedl pro Bloomberg van Wincoop, který dříve působil jako ekonom v newyorském Fedu.

Výhodou Twitteru je úzká specializace mnoha uživatelů. Do oboru, o kterém tweetují, jsou často hluboce zainteresování. Záleží jim na důvěryhodnosti jejich zpráv, proto jsou tweety velmi dobrým zdrojem informací.

Fx výhled pro 2. čtvrtletí: Neklidné vody před námi

Dvojice ve výzkumu zjistila, že na základě takzvaného Sharpova poměru, který měří výnos na jednotku risku, se tradeři používající Twitter dostali na více než dvojnásobnou hodnotu tohoto měřítka, měřeno oproti carry-trade strategii. Ti, kteří používají informace ze sociální sítě od méně než 500 uživatelů, měli výsledek výrazně horší. Byli na tom ale stále lépe, než tradeři ignorující tento zdroj informací.

„Klíčovou informací pro každý model finančního investování jsou očekávání druhých, což je to, co nám Twitter poskytuje,“ uvedl Gholampour.

Newsletter