Jak vydělávat víc? Sekněte s tím a dejte výpověď

I když to na první pohled vypadá nelogicky, pokud jste zaměstnanec a přáli byste si vydělávat víc, měli byste se nikoli víc snažit v současné práci, ale naopak se sebrat, dát výpověď a poohlédnout se po štěstí někde jinde. Alespoň to tak platí podle analýzy společnosti Nomura citované serverem Business Insider

Nezaměstnanost se v současné době pohybuje v řadě vyspělých zemí na historických minimech a firmy se tak musejí doslova přetahovat o schopné zaměstnance. Tak je tomu jak v České republice, tak i ve Spojených státech. Těm, kteří si v posledních měsících či letech nehledali novou práci, by se to tak nyní mimořádně vyplatilo, jelikož by si mohli významně finančně polepšit.

Lidí je málo. Nabízené mzdy se ale příliš nemění

Tuto úvahu podporují i výsledky analýzy růstu mezd v USA, jejíž autorem je společnost Nomura. Na základě dat pocházejících z Atlanta Fed Wage Tracker (za květen roku 2017) a z ADP Workforce Vitality Report (za první čtvrtletí roku 2017) společnost zjistila, že meziročně si o pár jednotek procent polepšili v průměru všichni zaměstnanci. Avšak pracovníci, kteří změnili práci, si, co se týče růstu mezd, přišli ještě na zhruba jedno procento navíc oproti těm, kteří zůstali u stejného zaměstnavatele.

Jedno procento z měsíční mzdy navíc se nezdá být jako závratná částka, ovšem za rok či dokonce za celou kariéru už to může být slušný rozdíl. Závěr výzkumu však poukazuje ještě na jednu věc; firmy patrně nedávají zaměstnancům tolik, kolik si zaslouží. Naopak se zdá, že mají pro růst mezd slušný polštář, který však použijí jen tehdy, pokud zaměstnance nemají jistého.

Newsletter