Jak vypadá svoboda? Například jako možnost obeplout planetu

Michal Nýdrle je ztělesněním podnikatelského snu. V roce 2018 se mu povedlo prodat Kindred Group společnosti Publicis Groupe. Tento homerun mu přinesl dostatek peněz na to, aby si mohl plnit svoje sny.

Uskutečnění jednoho z nich začne v září, kdy se se svou rodinou vydá na více než dvouletou plavbu kolem světa. Díky svým plavebním zkušenostem ví, že ho čeká potenciálně nebezpečné dobrodružství. Koneckonců, jedno takové na hranici života už zažil a mluví o něm v tomto podcastu s Václavem Pavlečkou.

Michal ale rozhodně nepatří mezi sobecké podnikatele, kteří se nechtějí o nic dělit. Líbí se mu „baťovský“ přístup k podnikání, kdy část firmy vlastní i jeho podřízení. Díky tomu tak mají zájem na jejím úspěchu. A i oni si po prodeji Kindredu přišli na zajímavé peníze.

Má taky další zajímavé zkušenosti – například s Bitcoinem. Kryptoměny podle něj mají budoucnost, ale obává se i splasknutí bubliny, která může dopadnout především na retailové investory.

Proč se po úspěšném prodeji Kindred psychicky složil? A co mu plavba kolem světa vezme? Poslechněte si podcast.

Tato epizoda je součástí série podcastů Startup World Cup & Summit, evropského kontinentálního Finále, které proběhne 5. a 6. října 2021 v Praze. Vystoupí na něm řečníci světového formátu a startupy budou soutěžit o 500 000 dolarů a titul evropského šampiona.

Newsletter