Dolar dnes ráno umazává část zisků nabraných po včerejším zasedání Fedu. Proti euru se obchoduje zpět nad hranicí 1,1700 EURUSD. Včerejší posílení dolaru posunulo korunu zpět k 25,40 za euro. Dnes ráno kurz nabírá zisky směrem pod tuto hranici.

Jak vypadá úspěšný den? Zelená +500 %

Není tomu tak dávno, co akcie americké společnosti Lending Tree dosáhla za pět let zhodnocení +1400 %. V porovnání s hlavními indexy a s naprostou většinou zbytku trhu jde o naprosto úžasné číslo. JENŽE….dosaženo ho bylo za poměrně dlouhou dobu. Co kdyby existoval titul, kterému se během jednoho dne podařilo vzrůst o +500 %? Ano, i takový unikát existuje. Seznamte se s Helios and Matheson Analytics.

Helios and Matheson Analytics je malá newyorská společnost pracující v oblasti analýzy dat. Během pondělní obchodní seance její akcie masivně vzrostly o 549 % až na uzavírací cenu na 7,22 dolarů, přičemž intradenní high dosahovalo téměř 10 dolarů. Celkový objem zobchodovaných akcií v ten den dosáhl 9,1 milionů kusů, což je nesrovnatelné číslo s 52týdenním průměrem na 2700 kusech.

Co se týče tržní kapitalizace, v pátek při zavírací ceně 1,12 dolarů a 2,33 milionech kusů v oběhu dosahovala něco málo přes 2,6 milionů dolarů. Po pondělním boomu se tzv. market cap dostal až na 16,8 milionů dolarů.

Co stálo za těmito čísly? Motorem růstu bylo oznámení plánované akvizice Heliosu se společností Zone Technologies, která vytvořila aplikaci Red Zone, jejíž cílem je mapovat trestnou činnost v reálném čase. Od Heliosu firma očekává, že ji přinese kvalitní „monitoring sociálních médií, a to hned v mezinárodním měřítku, aby tak bylo možné během okamžiku načíst data o trestné činnosti v reálném čase a napříč celým světem.“

Z historického hlediska se však zmiňovaná cena stále nachází o 94 % níže, než tomu bylo při vůbec první uzavírací ceně z 8. srpna 1997. Dnes by podle datové společnost FactSet konečné číslo po započítání reverzního štěpení akcií 1:4 z roku 2004 a po štěpení 1:2,5 z roku 2011 dosahovalo 123,75 dolarů za kus.

 

Newsletter