Jaká je denní rutina šesti známých miliardářů?

Jak se stát miliardářem? Co třeba začít investovat v jedenácti letech a ve třiceti mít majetek více než jeden milion dolarů. Bonusem může být, pokud vám rodiče najmou soukromého učitele programování, abyste se naučili programovat už jako dítě. To jsou typické osudy některých světoznámých miliardářů. Jaká je ale jejich běžná denní rutina?

Richard Branson

Zakladatel Virgin Group se rád udržuje v kondici. Jeho každodenním zvykem je vstávat přesně v pět hodin ráno. Jeho nejoblíbenější ranní rutinou je zápas tenisu, plavání či kitesurfing. Tvrdí, že toto pravidelné cvičení prodlouží jeho každodenně produktivně strávený čas o čtyři hodiny. „Zdá se vám, že vstávání v pět hodin je moc brzo? Vždyť herec The Rock vstává každý den dokonce už ve čtyři hodiny,“ argumentoval britský miliardář.

Waren Buffet

Jeden z nejznámějších miliardářů světa a majitel Berkshire Hathaway je úplným opakem. Jeho oblíbenou aktivitou je totiž čtení. Buffet tvrdí, že stráví až 80 procent dne čtením. V začátcích jeho investorské kariéry prý denně přečetl 600 až 1000 stran denně. Nápad to asi nebyl špatný, jeho majetek 73 miliard dolarů je toho důkazem.

Bill Gates

Zakladatel Microsoftu a „Věštec z Omahy“ mají přece jen něco společného. Gates je totiž také vášnivým čtenářem. Už od dětství přečte asi padesát knih ročně. Pro porovnání s americkou populací je to o padesát knih více, než přečte běžný Američan. Podle průzkumu Pew Research Center totiž 26 procent amerických občanů tvrdí, že za poslední rok nepřečetlo ani jednu knihu.

Mark Zuckerberg

Co každé ráno dělat za sport či jakou knihu zrovna číst vyžaduje náročné rozhodování. Pokud budete mít stejný vztah k šatníku jako zakladatel Facebooku, nebudete muset tato dilema podstupovat. Šéf sociální sítě, který drží aktiva v hodnotě 55 miliard dolarů, nosí každý den stejné tričko, boty i mikinu. Snaží se tím prý tak zredukovat jeho každodenní rozhodování a soustředit energii na mnohem důležitější rozhodnutí. Zuckerberg v tomto trendu není sám. Ze známých osobností takto vystupoval například zakladatel Applu Steve Jobs či návrhář Michael Kors,

Mark Cuban

Mediální magnát a vlastník basketbalového týmu Dallas Mavericks mezi své aktivity zařadil kardio cvičení. To praktikuje dokonce šestkrát až sedmkrát týdně. Mezi jeho nejoblíbenější patří basketbal a kickbox. Podle národního ústavu biotechnologie jsou kardio cviky výborné pro každodenní zachování pozornosti ve vypjatých chvílích a ignorování rozptylujících podnětů.

Elon Musk

Zakladatel společností SpaceX a Tesla je velice vytížený člověk. Jeho běžnou rutinou je rozdělení pracovních dní mezi tyto dvě firmy. Pondělky a čtvrtky tráví ve firmě SpaceX, kdežto úterky a středy v Tesle. Každý pátek přejíždí mezi oběma. Největší zajímavostí je, že svůj den má v kalendáři rozplánovaný do úseků po pěti minutách.

Newsletter