Americké výnosy i po slabé aukci 7letého bondu klesly. Dolar oslabila vinou komentářů z Fedu nad 1,1000 za euro. Měnám regionu pomohl slabý dolar a pokles výnosů. Koruna pod 24,30 za euro.

Japonský jen blízko svých 5letých minim

Jen se dostává na dosah svých 5letých minim na pozadí spekulací, že japonský premiér Šinzó Abe jmenuje spojence do ministerstva, jenž bude mít na starosti reformu vládního penzijního fondu.

Japonská měna klesá proti většině svých 16 nejvíce obchodovaných protějšků poté, co server Kyodo News přinesl informaci, že Abe v několika následujících dnech jmenuje Yasuhisa Shiozaki, zástupce předsedy vládnoucí Liberálně demokratické strany, do čela ministerstva zdravotnictví nebo ministerstva hospodářství. Dolar stoupá na své sedmiměsíční maximum vůči svým hlavním protějškům i díky vyhlídkám na zlepšení americké ekonomiky, jež by měly podpořit argumenty pro zvýšení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem.

„Média hlásí, že premiér Abe zvažuje jmenování Shizakiho na post ministerstva zdravotnictví a sociální péče, což podporuje očekávání pro uvedení nových reforem. To má za následek růst akciového japonského trhu a naopak výprodej jenu,“ řekl Yuji Saito, ředitel firmy působící v segmentu měnových operací. Podle deníku Mainichi je velice pravděpodobné, že Shiozaki bude jmenován ministrem zdravotnictví nebo hospodářství.

Yen ztrácí dnes dnes již 0,5 % a dostává se tak úroveň 104,84, pouhých 0,6 procenta od svých pětiletých minim. Dolar dnes nevykazuje žádný zásadní pohyb vůči euru a obchoduje se v kurzu 1,31315 dolaru za euro. Britská libra zažívá dnes strmý pokles na 1,657 za dolar a je tak blízko svých 5měsíčních minim na 1,65176.

Koruna dnes mírně nabývá na síle a obchoduje tak na 21,1350 za dolar (poblíž 2letých minim) a vůči euru se dostává na hranici 21,1329.

Newsletter