Dolar dnes ráno zpevnil pod 1,0950 za euro. Měny regionu posílily. Koruna se obchoduje pod 24,35 za euro.

Je vám horko? Bude hůř. Amerika spadne do recese, dolar posílí

Zdroj: Depositphotos

Zdání, že je americká ekonomika nad očekávání silnější, je mylné. Všechno nasvědčuje tomu, že se blíží propad, který nebude jen mělkou recesí. Jakmile se do problémů dostanou Spojené státy, ekonomický pokles se rozšíří dál. Centrální bankéři udělali chybu. Teď za ni budeme všichni platit, řekl na webináři služby RoklenFx šéfredaktor ekonomického týdeníku TREND Ronald Ižip.

Americká měnová politika se vydala na cestu zvyšování sazeb, dokud se něco nerozbije. Jakmile se tak stane, výsledkem bude posílení dolaru pod paritu, pravděpodobně až na poslední maximum kolem 0,9500 dolaru za euro, je přesvědčen Ižip. Vzroste vedle toho i poptávka po dluhopisech dlouhých splatností. V té chvíli nebudou ušetřena ani riziková aktiva, jako je koruna, která tak oslabí. Jakou roli hraje v tomto prostředí Čína? A proč podle Ronalda centrální bankéři penězům evidentně nerozumí? To a mnohem více se dozvíte ze záznamu celého webináře!

Ronald Ižip po ukončení studia pracoval na oddělení dealingu slovenské banky, odkud se dostal do treasury oddělení investiční banky Saxo Bank. Poté se vrátil na Slovensko, kde se stal partnerem a manažerem domácí brokerské společnosti TRIM Broker, kde působil jako hlavní analytik. V roce 2019 odešel pracovat do ekonomického týdeníku TREND, kde sleduje vedle finančních trhů i vývoj makroekonomického prostředí. Aktuálně je šéfredaktorem TRENDu.

Zdroj: Roklen24, RoklenFx, Bloomberg, Trading Economics

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter