Jeden z nejlepších investorů všech dob hovoří o šokujících trzích

Jeden z nejlepších investorů všech dob Joel Greenblatt poskytl rozhovor pro sérii podcastů Barryho Ritholze nazvanou Masters in Business. Jsem rád, že rozhovor vyšel až 9. října, tedy asi týden po vydání našeho posledního Dopisu akcionářům a nemůžu být tedy podezírán, že jsem od Greenblatta opisoval. 

Jeho popis situace na amerických akciových trzích se totiž v zásadě shoduje s mým dělením trhu na tři segmenty. Nejvíce šokující a nutící k zamyšlení je následující pasáž:„If you bought every company that lost money in 2019 that had a market cap over $1 billion, and so they’re about 261 of those and you bought every single one of those companies, you’ll be up 65 percent so far this year.“

O této statistice jsem nevěděl a doslova mě ohromila a to i přesto, že jsem mnohokrát excesy na trzích popisoval. Dá se říct, že tato skupina akcií více méně zapadá do té části trhu, kterou jsem v Dopise akcionářům označil za druhý segment. Drtivé většině z nich je lepší se za každou cenu vyhnout, jakkoliv lákavé se mohou jejich historické výnosy jevit.

Zde je odkaz na podcast i jeho transcript. https://ritholtz.com/2020/10/transcript-joel-greenblatt-2/

Investujte opatrně!

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter