Dolar se po včerejším zpevnění proti euru obchoduje pod 1,1500 EURUSD. Zapůsobila situace v Číně. Procyklické měny i měny regionu zůstávají pod výprodejním tlakem. Koruna oslabila nad 24,50 za euro.

Ještě že máme zastání…

Na chudý lid prý musí být přísnost. My, občané, proto oceníme, když se spolky, kterých jsme členy, bijí za naše práva, když nás osobnosti v jejich čele nenechají na holičkách.

Možná je to sváteční těžkou stravou, ale v poslední době se mi zdají ošklivé sny. Každý sen je jiný, a přece mají vždy stejný scénář: Vláda nás nemá ráda a jde nám po krku. Noční můra mých snů spočívá v tom, že v mých snech se nás nikdo nezastane. Ve snáři by to bylo popsáno jako: „Vládu s podnikatelským spolkem ve snu viděti, hrozné neštěstí.“

Moje sny začínají pokaždé stejně: Vláda rozhodla, že…

Vláda rozhodla, že psi musí být na veřejnosti vždy na vodítku dlouhém maximálně 1,5 metru. A kromě toho, všichni psi těžší deseti kil musí mít vždy náhubek.

Sdružení pejskařů tento postoj vlády chápe a podporuje, jen chce tvrdě vyjednávat o změně délky vodítka, alespoň na 1,6 metru. A z tohoto požadavku neustoupí!

Podnikání 2015: Ekonomický růst jen pro vybrané

Druhý sen nebyl o nic lepší.

Vláda rozhodla, že myslivci musí na polovinu snížit hlučnost svých zbraní, protože plaší zvěř. Také musí myslivci po sobě posbírat všechny broky a kule, kterými netrefili cíl, aby neznečisťovali životní prostředí.

Asociace myslivců a střelců na zvěř je pro a záměr vlády podporuje. Zástupci myslivců se ovšem domnívají, že broky netřeba sbírat, protože jsou tak drobné, a o tom chtějí s vládou tvrdě vyjednávat.

A po dalším snu jsem byl ráno propocený, jako myš.

Vláda rozhodla, že se všichni uživatelé internetu musí při každém připojení na net přihlásit v centrálním registru přiděleným jedinečným identifikačním kódem. Jejich provoz, délka připojení a navštěvované stránky budou sledovány, a tím se zamezí čemukoli, co bude třeba zamezit.

Liga na ochranu svobody občanů, zvláště pak volného šíření informací je samozřejmě pro. Podporuje toto rozhodnutí vlády, protože chápe potřebu státu mít přehled. Avšak! Liga NOSO, ZPVŠI je rozhodnuta bránit občany, proto bude prosazovat, aby děti do dvou let věku a senioři starší devadesáti let byli z těchto povinností vyňati. A o tom chce Liga

s vládou tvrdě vyjednávat!

EET: Vždyť oni to s námi myslí dobře

Hrozné sny, co říkáte? Uklidňuje mne, že nic takového se ve skutečnosti, v svobodné zemi, nemůže stát. Ale zdál se mi ještě jeden podobný sen.

Vláda rozhodla, že malí podnikatelé a živnostníci budou měsíc co měsíc sepisovat seznamy svých dodavatelů a zákazníků a budou v elektronické podobě předávat státu veškeré své obchodní kontakty, to nejcennější, co mají.

K tomu ještě vláda vymyslela, že podnikatelé ponesou odpovědnost za doručení dat v elektronické podobě, protože odpovědnost za odeslání by pro ně byla málo ohrožující.

A nedosti na tom, vláda dále rozhodla, že na splnění každé výzvy budou mít podnikatelé 5 kalendářních dnů a za každé nepatrné zpoždění jim berňák napaří mastnou pokutu (10 000 Kč, 50 000 Kč a dokonce až 500 000 Kč).

Asociace malých a středních podniků a živnostníků je pro. Chápe, že stát takové opatření potřebuje a že je nutné něco takového konečně zavést. AMSP ovšem nebude nečinně přihlížet nějakému šikanování živnostníků a bude bránit jejich zájmy. Je třeba odstranit nespravedlnost a přehnanou tvrdost zákona, proto bude AMSP požadovat, aby měli živnostníci vodítko dlouhé alespoň 1,6 m… co jsem to napsal?, to je nějaký nesmysl, asi se mi ty sny musely smíchat… samozřejmě, takhle to je:

AMSP chce, aby měli živnostníci na vyřízení výzvy místo šibeničních 5 kalendářních dnů komfortních 5 dnů pracovních. A o tom bude AMSP se státem tvrdě vyjednávat!

Fuj, to byl ošklivý sen. Nebo to nebyl sen? Ale co, hlavně, že máme zastání.

ČSR 2015: Podnikání pod kontrolou státu

Redakce Roklen24 dala prostor k reakci AMSP ČR, které se text dotýká:

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ve skutečnosti jako jediný zástupce podnikatelů se státem vyjednával. AMSP ČR dohodla s ministerstvem financí, že na sankce z kontrolního kontrolní hlášení se bude vztahovat v prvních měsících výjimka a nebudou se plošně uplatňovat. AMSP ČR současně dojednává, aby byla mezitím připravena změna zákona a jiný režim sankcí, jak co do jejich výše, tak co do lhůt. AMSP ČR po celý rok jezdila po regionech a snažila se podnikatelům ulehčit alespoň v tom, že s předstihem ukazovala, co bude změna obsahovat. Konečně AMSP ČR iniciovala v době schvalování zákona změny, aby živnostníci měli nakonec tříměsíční, nikoliv měsíční režim pro podání hlášení, což se nakonec podařilo. Nejsme bezchybní, nejsme všemocní, ale na rozdíl od jiných pracujeme. Ráznou rétorikou se možná upoutá pozornost, ale to podnikatelům nepomůže.“ 

Karel Havlíček, předseda AMSP ČR ​

EET? Jsme v 21. století a digitalizace je nezbytná, říká šéf asociace

Newsletter