Dolar se drží v mírném zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské i americké výnosy rostou. Měny regionu jsou ve ztrátě, jediná koruna dopoledne zpevnila. Kurz se krátce podíval pod support 25,90 za euro, poté ale zisky mírně zkorigoval.

Jimmy Choo kráčí na londýnskou burzu. Věří si

Jedna z těch slavnějších obuvnických značek, Jimmy Choo Ltd, má naplánováno IPO na příští měsíc v Londýně. Společnost doufá, že její kvalitní obuv a doplňky přilákají investory i přes stále klesající poptávku po luxusním zboží v Asii.

JAB Holdings, vlastnící značku Jimmy Choo, se tak již na konci října bude snažit prodat minimálně 25 procent z celkového podílu. Lidé obeznámení se situací značky uvedli pro agenturu Bloomberg News, že firma očekává ocenění kolem 1 miliardy dolarů. Tato informace má být důvěrná, z toho důvodu nebyla uvedena žádná jména.

Vhodná doba na IPO?

Jimmy Choo však bude provádět IPO v době nepříznivých směnných kurzů a obecného poklesu spotřeby luxusního zboží. Své zkušenosti s poklesem má i největší výrobce luxusního zboží na světě, firma LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SA. Stejně tak společnost Prada SpA potvrdila minulý týden ve svém prohlášení nejpomalejší růst tržeb za poslední tři roky. Novinářům však generální ředitel značky Jimmy Choo, Pierre Denis řekl že, „trh je pro značky, které jsou v Číně již delší dobu nyní opravdu obtížný. Stále však existují jisté možnosti pro specializované značky.“

V Číně, kde se firma chystá expandovat, její příjmy však stále rostou rychlým tempem. A v Japonsku je to podle Denise dokonce více jak 20procentní nárůst. Společnosti, jejíž boty se dostaly do povědomí především díky postavě Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě, tak v Asii těží především z vysokého povědomí a limitované distribuce. Podle Neev Capital jsou tam totiž spotřebitelé již unaveni široce distribuovanými značkami.

IPO v Londýně letos vynesly zhruba 24 miliard dolarů. To je nejvíce od roku 2007. Jimmy Choo tak bude následovat další luxusní značky jako je Moncler SpA a Brunello Cucinelli SpA. Ty totiž také během posledních dvou let začaly prodávat své akcie na evropských akciových trzích.

JAB však žádné nové akcie nevydává. Jako hlavní manažer a globální organizátor organizuje prodej Bank of America/Merrill Lynch. BoA/ML a HSBC jsou pak společnými bookrunners a BHF-Bank je jedním z vedoucích manažerů.

Newsletter