Jiří Tyleček (XTB): Hlad bude především po komoditách

Jiří Tyleček, zdroj: XTB

Téma číslo jedna letošního roku budou sazby. Trhy se podle analytika společnosti XTB Jirky Tylečka hodně zaměří na to, kdy dojde k pivotu a jak vysoko bude. Pod, nebo nad pěti procenty, případně kdy sazby začnou klesat. Recese je možná. Kdyby přišla, nebude výrazná.

Dlouhodobí investoři nemusí svoji strategii měnit. Pokud však někdo vstupuje na trh, neměl by investovat do sektorů, které by mohly být o něco slabší, jako třeba spotřebitelský sektor. Dobrou šanci mohou mít materiály nebo energie. Hlad by měl být především po komoditách. Pomůže otevření Číny, ale i dlouhodobé podinvestování tohoto sektoru. Navíc je potřeba počítat s tím, že zdroje jsou omezené.

Jakou konkrétní akcii Jirka uvedl? A jakou konkrétní komoditu? Dozvíte se ve video rozhovoru, který byl natočen na akci Global Investment Summit 2023!

Zdroj: Roklen, GIS, XTB

Jiří Tyleček se stal fanouškem finančních trhů během studií na vysoké škole, kdy realizoval první obchody na burze. Po několika pracovních zkušenostech začal pracovat jako analytik finančních trhů ve společnosti XTB se zaměřením na obchodování komodit v čele s ropou a zlatem. Během několika let své zájmy rozšířil o centrální bankovnictví, které hrálo po hypoteční finanční krizi stěžejní roli. K jeho současné práci patří fundamentální i technická analýza měnových párů, komodit, akcií a akciových indexů. Myšlenkově se transformoval ze zarytého zastánce volného trhu do pozice umíněného liberála.

Zdroj: Roklen, Global Investment Summit, XTB

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter