Již více než dva miliony uživatelů využily Bankovní identitu

Jan Blažek, zdroj: Bankovní identita

Bankovní identita si od svého založení v roce 2020 rychle získala popularitu. Projekt, za kterým stojí devět českých bank, už ale dávno neslouží jen pro ověření uživatele bankou. Občané jej mohou využít i pro komunikaci se státem, například při žádosti o vydání řidičského nebo voličského průkazu, říká ve video rozhovoru šéf Bankovní identity Jan Blažek.

Jan Blažek nám poskytl rozhovor během akce FinTech Mixer: Evropská digitální identita, kterou na na konci února pořádala společnost Deloitte. Jaké příležitosti a rizika může přinést chybně provedená digitalizace? Dozvíte se ve video rozhovoru.

Zdroj: Roklen

Jan Blažek je absolvent VŠE, v oblasti technologií a digitálních projektů se pohybuje celou svou profesní dráhu. Zkušenosti získal v Accenture a v ČSOB, kde se účastnil přípravy největšího digitálního projektu českého bankovního trhu, kterým je bankovní identita. Následně byl u vzniku společnosti Bankovní identita, a.s., která propojuje firmy a instituce s bankami a umožňuje klientům bank přistupovat k službám firem a státu online. Aktuálně působí jako předseda představenstva Bankovní identita, a.s.

Newsletter