JP Morgan: Připravte se na bankéřskou koridu

Odchod Spojeného království z Evropské unie byl zpečetěn. Převaha zastánců křídla „Leave“ způsobila, a ještě způsobí, mnoho problémů vybraným společnostem, především těm bankovním. Londýn jakožto finanční centrum Evropy by tak mohl skončit. Kdo ho nahradí? Spekuluje se především o Frankfurtu a Paříží. Existuje ale další alternativa. Banka JP Morgan se poohlíží po Madridu.

Americký bankovní dům provedl velkou analýzu evropských měst s cílem najít to nejlevnější. Výsledek ukázal, že z hlediska nákladů na zřízení a provoz kanceláří je nejlepší volbou hlavní město Španělska.

„Z hlediska trhů s nejlepší dostupností a nákladovostí je na prvním místě Madrid. Po něm následuje Frankfurt a Paříž,“ přepisuje server Business Insider slova analýzy. „Měsíčná nájem kanceláří vyjde v hlavním městě Španělska na 27 euro za metr čtvereční, ovšem je nutné akceptovat fakt, že v Madridu nenajdete prostory s nejvyšší vybaveností. Ve Frankfurtu se pak dostaneme na částku 40 euro za metr čtvereční, v Paříži na 67 eur.“

Španělské město rovněž drží prvenství v počtu volných kancelářských prostor.

Velký bankovní exodus se Madridu celkem hodí. Podle serveru Financial Times si město brousí zuby na světové banky, a to s cílem stát se novým finančním centrem. Fakt ohledně nízkonákladovosti kanceláří mu tak ve spojení s trendem osekávání výdajů bank významně nahrává do karet.

 

Newsletter