Na devizových trzích je patrná rizikově averzní nálada projevující se v silnějším dolaru. Ten proti euru testuje hranici 1,1700 EURUSD. Risk-off sentiment oslabuje měny regionu. Koruna se posunula nad úroveň 25,40 za euro.

JPMorgan: Strach nahrazuje chamtivost…

Pokud se věci na trhu zdají být děsivé, možná je to proto, že děsivé jsou. Alespoň to je poselství jednoho sledovaného investora.

„Myslím, že globální zpomalení růstu je v plném proudu,“ řekl CNBC Bob Michele, globální CIO a vedoucí globálních investic s pevným výnosem v JPMorgan Asset Management. Při pohledu na zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému Michele poznamenal, že centrální banka měla pravdu se změnou názoru na zvýšení úrokových sazeb.

 

„Fakt nevím, co ti býci kouří…“

Posted by Roklen24 on Friday, 19 February 2016

 

V zápise z lednového zasedání se zástupci Fedu setkali v názoru, že globální zpomalení a hluboký sell-off na akciovém trhu by mohl mít dopad na ekonomiku USA.  Přesto se trhy po brutálním startu do roku 2016 postupně a pomalu zotavují. Výzkumná zpráva klientům Capital Economics očekává, že americké akcie „dosáhnou v letošním roce dalšího růstu,“ s tím, jak se zlepšuje ekonomický výhled v Číně.

Zatímco některým investorům dodává odvahu vývoj indexu S&P 500, který zažil nejlepší týden roku 2016, Michele se dívá na jiné třídy aktiv a vnímá náznaky problémů. Poukazuje na významné pohyby bezpečných aktiv v posledních několika měsících. Upozorňuje například na 10-ti leté dluhopisy, jejichž cena stoupá a tlačí výnosy dolů. Zlato mezitím vyskočilo o více 200 dolarů ze svých nedávných minim. To vše přidělává Michelovi vrásky. „Lidé, kteří měli peníze, jdou zpět do trhů,“ poznamenává. „Znamená to, že se mění fundamenty? Nemyslím si,“ řekl. Ale: „Strach nahrazuje chamtivost.“

Newsletter