Evropské i americké výnosy klesají. Dolar se obchoduje ve ztrátě nad 1,0850 za euro. Koruna se obchoduje nad 25,35 za euro.

Kam za exotikou?

Tisíce let staré bohaté kulturní dědictví dělá z Asie velmi atraktivní a nadčasový cíl pro nové i již zkušené turisty. Odvětví turistického ruchu zde vzkvétá díky zájmu turistů z ostatních kontinentů i těch domácích. Země se proto mezi sebou předhánějí a usilují o pozornost (a hlavně dolary) turistů.

Ekonomika sdílení (postele). Airbnb míří do Afriky

Následující místa/země patří momentálně podle aplikace Airbnb mezi ty nejpopulárnější. Top deset asijských destinací je seřazeno právě podle statistiky „bookování“ pronájmů v rámci této aplikace.

  1. Phuket, Thajsko

Obrovskou výhodou Phuketu, největšího thajského ostrova, je to, že tam budete mít vždy co dělat. Ať už na ostrově, nebo mimo něj. Ať už prší anebo svítí slunce.

Obklopeni zelenými kopci a blankytně modrým mořem, si turisté mohou užívat projížďky na lodích, procházky a koupání na krásných plážích nebo uniknout realitě v národním parku Khao sok.

  1. Kuala Lumpur, Malajsie

Kuala Lumpur, největší a zároveň hlavní město Malajsie, přiláká ročně asi 9 milionů turistů z celého světa. Od Batu Caves až po Putra Mosque a Petronas Towers, je toto město s 7,2 miliony obyvateli velmi oblíbenou asijskou destinací. Panuje zde klima tropického deštného pralesa s velkou dávkou slunce a deště (během období dešťů od října do března).

  1. Ostrov Jeju, Jižní Korea

Ostrov Jeju, často také přezdívaný jako Hawaii Jižní Koreji, je takzvaným „must-go“ pro všechny milovníky přírody a dobrodruhy. Je velmi oblíbeným místem pro svatební cesty mladých Korejců, především díky tamním východům a západům slunce a mírnému klimatu.

  1. Busan, Jižní Korea

Jedno z nejvíce podceňovaných asijských měst Busan je známo především pro svůj velký přístav a může se pochlubit největší pláží a nejdelší řekou v celé Jižní Koreji. Jeho návštěvníci se mohou oddávat nepřebernému množství mořských plodů na světoznámém rybím trhu Jagalchi a zažít životní styl místních domorodců.

  1. Bangkok, Thajsko

Nejen díky svému divokému nočnímu životu, exotickému pouličnímu jídlu a největším víkendovým trhům Chatuchak, je Bangkok stále velmi oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Říká se, že stačí strávit ve městě jen několik hodin, abyste se stali závislými na jeho kouzlu.

  1. Kjóto, Japonsko

Kjóto, kdysi hlavní město, je považováno za kulturní centrum Japonska. Je velmi obtížné se do tohoto města nezamilovat, zatímco jste obklopeni krásnými zahradami a vznešenými císařskými paláci.

Město se také pyšní velkým počtem památek světového dědictví UNESCO a řadí se v celosvětovém žebříčku na druhé město hned za italský Řím.

  1. Bali, Indonésie

Jeden z nejznámějším indonéských ostrovů, je radost pro tělo, mysl i ducha. Jedny z nejznámějších a nejnavštěvovanějších pláží na ostrově jsou pravděpodobně Kuta a Jimbaran. Ostrov je vyhledávaný pro výborné surfařské podmínky a je také ideálním místem pro romantickou dovolenou.

  1. Soul, Jižní Korea

Domovská půda pro hudební žánr K-pop a kimchi, slibuje nesčetné množství starobylých tradic a inovativní digitální technologie. Mezi pozoruhodné zajímavosti v hlavním městě patří Gyeongbokgung Palace a nejznámější nákupní čtvrť v Soulu – Myeongdong.

  1. Osaka, Japonsko

Historie města Osaka, dříve známého pod názvem Naniwa, sahá až do pátého století, kdy jeho přístav sloužil jako brána do pokročilejších kultur Koreje a Číny.

Obklopeni spoustou restaurací a zábavních zařízení, mohou návštěvníci oblasti Dotonbori, toužící po projížďce s výhledem na zábavní čtvrť, proplout známým Kanal di Dotonbori.

  1. Tokio, Japonsko

Rušné hlavní město, typické svým výborným jídlem a originální módní scénou, asi na prvním místě žebříčku nejvyhledávanějších asijských turistických destinací nikoho nepřekvapí.

Díky nabídce známých zábavních parků, komplexů a muzeí, jako je Tokio Disneyland, Studio Ghibli Museum, Tokio Sky Tree nebo Sanrio Puroland, Tokio nabízí více než dost k uspokojení každého cestovatele. Jaro v hlavním městě Japonska je skoro až magické, když na konci března, nebo začátkem dubna začínají kvést ikonické sakury a zahalí tak celé město do světle růžové barvy.

Newsletter