Kašlete na Teslu. Vaše příští auto bude létat

Registrujete veškerý ten hype kolem Tesly a dalších výrobců elektromobilů? Pokud ano, vykašlete se na to. Už i auta na elektrický motor budou totiž brzy pasé. Postará se o to zakladatel společnosti Google  a aktuální CEO její „matky“ Alphabet sám Larry Page.

Podle informací agentury Bloomberg zainvestoval Page na výrobu létajícího auta zcela potají více jak 100 milionů dolarů. Všechny tyto prostředky byly nasměrovány do startupu Zee.Aero, který byl ještě donedávna tajemný jako hrad v Karpatech. Jeho základna je situována v oblasti Mountain Wiew v Kalifornii, nedaleko velitelství samotného Googlu, a zaměstnává téměř 150 odborníků od designéru, přes aeroakustiky až po systémové integrátory.

Podle informací agentury Bloomberg nejde o žádnou spekulaci. Zee.Aero prokazatelně vytvořil dva elektřinou napájené prototypy letadel/aut, které jsou umístěny v hangáru a které pravidelně vylétávají/vyjíždějí na zkušení lety/cesty.

Již v roce 2011 spatřil světlo světa první náčrtek možné podoby létajícího auta. Podle nejmenovaného zdroje je však aktuální vzhled mnohem „jednodušší s mnohem více konvenční konstrukcí.“

Oficiální informace o Zee.Aero jsou pouze kusé. Při návštěvě jejich webových stránek se dozvíte pouze to, že „přímo v srdci Silicon Valley vyvíjí Zee novou revoluční formu dopravy.“  Nové zaměstnance se pak startup snaží nalákat na „práci, spojující oblast aerodynamiky, pokročilou výrobu a elektrické pohony, která poskytuje stimulující prostředí, kde kreativní pracovníci mohou nacházet nové výzvy.“

Page se evidentně snažil, aby svou osobu ve spojitosti se Zee.Aero co nejvíce utajil. Na začátku samé historie společnosti si prý pronajal horní podlaží její budovy, přičemž zaměstnanci mu v tu dobu ani neříkali jménem. Vžila se pro něj přezdívka „GUS“, jakožto zkratka „Guy UpStairs“.

 

Newsletter