Na devizových trzích je patrní rizikově averzní nálada projevující se v silnějším dolaru. Ten proti euru testuje hranici 1,1700 EURUSD. Risk-off sentiment oslabuje měny regionu. Koruna se posunula k úrovni 25,40 za euro.

Kdo nevidí pád globální ekonomiky, musí být v deliriu…

Rychle se zhoršující ekonomické prostředí pošle akcie a ropu k dalším minimům. Tvrdí to bývalý ředitel Úřadu pro řízení a rozpočet (v prvním období vlády prezidenta Ronalda Reagana) David Stockman. V rozhovoru pro CNBC poznamenal, že kdokoliv, kdo věří, že globální ekonomika nepadá, musí být v deliriu… Index S&P 500 meziročně poklesl o 6 procent, ropa pak o více než 17 procent. Stockman očekává, že S&P 500 před tím, než začne znovu atakovat maxima, poklesne až na 1.300 bodů. Ropu pak očekává na 20 dolarech za barel.

 

Inflace ve Spojených státech překvapila vzestupem

Posted by Roklen24 on Friday, 19 February 2016

 

„Obchod všude upadá, náklady za dopravu jsou na minimech,“ poznamenal. „Je zde recese, která se chystá pohltit celou světovou ekonomiku, včetně Spojených států.“ K chaosu, podle něj, přispěly svou neobratností také centrální banky. Neočekává však, že Federální rezervní systém zavede negativní úrokové sazby. Podle něj ale tvůrci měnové politiky vyčerpali všechny ostatní možnosti. Nic z toho, co udělali, ekonomice nepomáhá, dodal.

Vezmeme-li v potaz americké prezidentské volby, které se uskuteční na podzim tohoto roku, trhy se ocitnou v situaci podobné té z globální finanční krize. „Nekontrolovatelný volební proces se promítne do tvorby atmosféry, kterou jsme zde od podzimu roku 2008 neměli,“ dodal.

Citi: Globální ekonomika uvězněna ve smrtící spirále

Nutno dodat, že to není poprvé, co se Stockman prezentoval jako „velký medvěd“. Po celá léta předpovídá pád, který bude horší než ten z roku 2008.

Newsletter