Evropské i americké výnosy klesají. Dolar se obchoduje ve ztrátě nad 1,0850 za euro. Koruna se obchoduje nad 25,35 za euro.

Když chcete vědět vše o migraci: Jedinečná animace

Přes půl milionu Syřanů našlo svou cestu do Evropy mezi dubnem roku 2011 a zářím roku 2015. Zaplnili by zhruba osm fotbalových stadionů. Přesto Evropa potkala jen zlomek z těch, kdo opustili Sýrii na cestě za novým domovem. Ti by za stejnou dobu zaplnili bezmála 60 fotbalových stadionů. Dnes jsou zejména v Turecku, Libanonu, Jordánsku, Iráku, ale i Egyptě a dalších místech severu Afriky. I to lze vyčíst ze zcela jedinečné mapy migrace, kterou vyvinulo finské studio Lucify.

Animace vypráví s využitím dat OSN o měsíčních počtech žadatelů o azyl příběh těch, kdo opouštějí svůj domov a hledají nový. „Naším cílem bylo zprostředkovat vývoj imigrační krize způsobem návodným, lehce zapamatovatelným a poutavým,“ uvedli autoři o své animaci.

Pojďme ale už k tomu, co animace vypráví. Každý pohyblivý bod na ní představuje 25 lidí, kteří míří ze svého domova. Zobrazuje azylanty, přicházející do září roku 2015 do Evropy. Následně připojená grafika shrnuje počty těch, kdo míří ze své domovské země – na levé straně – do země jiné – to vpravo.

Přejeme zajímavý, přemýšlivý a možná trochu mrazivý večer.

 

Newsletter