Když Donald Trump exceluje: Deset vtipných výroků

Americký prezident Donald Trump má za sebou již prvních sto dní v úřadu a on sám je přesvědčen o tom, že za tu dobu vykonal vynikající práci. A pokud byste si vedle něj náhodou připadali jako blbec, nezoufejte. Není to prý totiž vaše chyba.

Německý server Finanzen100 „otiskl“ seznam deseti nejvtipnějších hlášek tohoto prezidenta. Zde jsou:

  1. Nejvýkonnější prezident od Trumana?

„Děje se mnoho dobrých věcí, opravdu dobrých věcí. Jsme opravdu pyšní na práci, kterou jsme odvedli… Myslím, že v prvních 100 dnech jsme udělali víc než možná lecjaký jiný prezident. Od Harryho Trumana nikdo tolik nedokázal. To je dlouhá doba.“ Harry Truman byl 33. americkým prezidentem v letech 1945 až 1953.

  1. Kdo by to byl řekl

„Je to neuvěřitelně komplexní téma. Nikdo nevěděl, že zdravotnictví může být tak komplikované.“ To řekl Trump 27.února. O necelý měsíc později předložil v Kongresu svůj první významný návrh zákona, slibovanou reformu zdravotnictví, který však dopadl neslavně, protože pro něj nezískal ani potřebnou většinu ve své vlastní straně (informovali jsme v článku Trump svou první velkou zkoušku prohrál). Na to, jak je zdravotnický systém komplexní problematika, nemusí být člověk znalcem, na to stačí občas sledovat denní tisk.

  1. Falešný rodný list

„Jeden ,neuvěřitelně důvěryhodný zdroj´ mi zavolal do kanceláře a řekl mi, že rodný list Baracka Obamy je falešný.“ Trump chtěl už v roce 2012 odhalit „pravé“ místo narození tehdejšího prezidenta Obamy a v září loňského roku dokonce řekl, že poslal na Havaj, kde má Obama své rodiště, vyšetřovatele, aby prý dokázali, že se Obama nenarodil v USA.

  1. Politika je svinstvo

„Jeden z největších problémů dneška je, že je politika takové svinstvo. Dobří lidé do politiky nejdou.“ Co tím o sobě sděluje?

  1. Opravdu?

„Moje IQ je jedno z nejvyšších – a vy to všichni víte. Nemusíte se ale proto cítit hloupí nebo nejistí – není to vaše chyba.“

  1. Trapas s podáním ruky

„Chemie mezi Merkelovou a mnou byla jednou z nejlepších. Někdo možná volal, ,potřeste si rukama, potřeste si rukama.´ Ale to jsem vůbec neslyšel. Předtím jsem si s ní potřásl rukou už čtyřikrát, protože jsme byli tak dlouho spolu.“

Donald Trump se v polovině března v Bílém domě setkal s německou kancléřkou Angelu Merkelovou. Oba si setkání pochvalovali. Ale přestože Trump Merkelovou přivítal podáním ruky, před fotografy toto gesto zopakovat odmítl. Když se ho Merkelová na popud fotografů zeptala, zda by si „chtěl potřást rukama,“ zůstal sedět s rukama složenýma a hleděl před sebe (záznam tohoto trapného okamžiku můžete zhlédnout ZDE). Poté prý při focení ještě směrem k fotografům zavtipkoval: „Pošlete, prosím, do Německa pěkné snímky.“

  1. Rande s Ivankou

„Řekl jsem, že kdyby Ivanka nebyla moje dcera, možná bych s ní šel na rande.“

  1. Srdce na pravém místě

„Prakticky ke všemu, co se ve vládě dělá, je zapotřebí mít srdce, zatímco v podnikání u většiny věcí srdce nepotřebujete. Člověk musí milovat lidi,“ vysvětlil Trump 21.dubna rozdíl mezi vedením vlády a firmy.

  1. Jak se to zrovna hodí

„Proč bych měl Čínu označit jako měnového manipulátora, když s námi pracují na problému se Severní Koreou? Uvidíme, co se bude dít.“ To je trochu jiná písnička, než jakou Trump zpíval ještě několik týdnů předtím: „Když je řeč o manipulaci s měnou, když je řeč o znehodnocení, pak jsou (Číňané) mistři světa,“ řekl Trump ještě 2. dubna. A už 12.dubna tvrdil pravý opak: Čína „není žádný měnový manipulátor.“ (Více k této problematice viz článek USA neoznačily žádného partnera za měnového manipulátora.)

  1. Být prezidentem je dřina

„Svůj předchozí život jsem miloval. Dělal jsem tolik věcí. Nyní mám víc práce než ve svém předchozím životě. Myslel jsem si, že to bude jednodušší.“

Newsletter