Klarna spouští aplikaci přímých plateb. Tohle je Wavy

Fintech startup Klarna vstoupil do povědomí lidí díky své službě plateb pro oblast e-commerce. Nyní však přichází s něčím úplně novým. Tato švédská společnost zahajuje provoz aplikace Wavy, která svým uživatelům umožní přímé platby.

Fakt, že Klarna zajišťuje nový projekt, dělá segment přímých plateb ještě zajímavější, neboť už tak jde o vysoce konkurenční prostředí. Mezi fungující aplikace přímých plateb patří například Venmo a Square Cash v USA, Lydia ve Francii a Irsku, Circle a další. Také některé fintech produkty jako Revolut a N26  umožňují provádět okamžité platby, a to zcela zadarmo. Dokonce i velcí hráči na trhu přidávají přímé platby jako součást svých produktů. Jmenovat je možné Apple a jeho aplikaci Apple Pay pro iOS 11 nebo Facebook a  Messenger.

Wavy ale zkouší nový přístup. Proč? Lidé už jednoduše nemají zájem si stahovat další a další  aplikace, zakládat si v nich účet a opětovně ukládat informace o své platební kartě. S aplikací Wavy stačí, když ji používá pouze jedna strana transakce. Celkově už tato appka funguje v 31 evropských zemích.

Když vytváříte transakci s využitím této aplikace, Wavy vám vygeneruje odkaz. Ten poté můžete sdílet v kterékoliv komunikační aplikaci, třeba Whatsapp, Messenger nebo iMessage. Příjemce pak jen klikne na tento odkaz a otevře se mu webová stránka.

Příjemce může přijmout a vyřídit platbu skrz standardní IBAN – není vůbec potřeba se přihlašovat. Pokud žádáte o zaslání peněz, příjemce jednoduše zadá údaje své platební karty. Jakmile ale protistrana na tento odkaz neklikne, transakce po chvíli vyprší.

Skrytou zbraní Wavy je to, že si tuto aplikaci může lehce aktivovat v nastavení každý, kdo má Klarna účet. Tímto způsobem se může Wavy rozšířit velmi rychle, a to na trzích, na kterých je Klarna populární, jako například ve Švédsku.

Newsletter