Evropské PMI indexy průmyslu a služeb klesly, dokonce více než trh očekával. Euro je i přesto v zisku, což je dáno především oslabujícím dolarem. Risk-on nálada na trzích podporuje rizikové měny, včetně koruny. Kurz zpevňuje směrem k 25,30 za euro.

Klaus: Evropa s imigranty váhá, nereaguje a věci neřeší

Evropa v otázkách migrační krize váhá, nereaguje a věci neřeší, řekl novinářům v Brně bývalý prezident Václav Klaus. Podle něj chybí v Evropě rezolutní slovo k dnešní migraci. Celou krizi nechává krizi běžet samospádem.

„To prostě není možné. Evropě se musí říct, že takto to dál nejde, a pak hledat konkrétní kroky k zamezení. Nejde začínat malými technikáliemi a administrativními opatřeními, a přitom se tvářit, že je to bezvadná věc, že migrace pokračuje,“ zdůraznil Klaus.

V pohledu na migraci se shodl s hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD), se kterým se v Brně setkal na krajském úřadě. Podle Haška selhávají evropské elity a řešení migrační krize nezvládají. „Evropská elita oddaluje summit od summitu globální a jasné finální doporučení, které by pomohlo vyřešit otázku migrační krize. Jsme toho svědky, zažívají to všechny regiony České republiky a okolní státy. Debatuji o tom s primátory a starosty z Dolního Rakouska, se slovenskými kolegy a vidíme to velmi podobnou optikou,“ uvedl Hašek.

 

Do Německa přijde do roku 2020 kolem 3,6 milionu uprchlíků, říká neveřejný dokument vlády. Veškeré přebytky rozpočtu – a…

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 25. únor 2016

 

Připomněl, že do České republiky od loňska přišlo za rok asi 3500 migrantů. „Když jsme to zmiňovali kolegům z Dolního Rakouska, ptali se nás bez jakékoliv ironie, za který den to bylo. Číslo je přitom za celý rok, ale Rakušané nemají to štěstí. Migrantů je tam 100.000, samo sousední Dolní Rakousko musí tento problém řešit a řeší to z úrovně zemského hejtmana,“ řekl Hašek s tím, že chce zajistit bezpečnost na jižní Moravě.

Migrační krize dosáhla největší síly v minulém roce, kdy do Evropy přišly statisíce lidí ze zemí jako Sýrie, Irák, Afghánistán a další země. Většina z nich mířila do Německa, které mělo s přílivem mnoha lidí problémy stejně jako například Řecko, Rakousko a další státy. Nápor dalších uprchlíků se očekává s příchodem teplejšího počasí.

Za deset let bude islám …, imigranti … Evropa …

Newsletter