Klečka (Arca Capital): Zhodnocení? „Hard number“ je 30 procent ročně

Při screenování investičních příležitostí je důležité, aby byl potenciální realizovatelný růst alespoň dvojnásobný. Co se týče stop-loss, pracuji spíše z hlediska hypotéz, říká investiční manažer Arca Capital Ondřej Klečka, který bude jedním ze speakerů na České investiční konferenci. Nejen a nákupu akcií Facebooku s ním ve video rozhovoru mluvil investor Mikuláš Splítek. 

„Hledám příležitosti k investování tam, kde se něco významného děje, kde jsou nějaké velké pohyby nebo zásadní informace, které naprosto změní strukturu firmy. Nebo i mimo akcie u jiných druhů aktiv,“ uvedl Klečka.

Dodává také, proč skupina Arca Capital nakoupila akcie Facebooku a farmaceutické firmy Teva. Dále prozrazuje, jaký je jeho názor na akcie Rusalu či cenu emisních povolenek. V závěru video rozhovoru pak naznačuje, kde hledá inspiraci při investování.

(Pozn. redakce: rozhovor se uskutečnil 21. srpna)

Ondřej Klečka v současnosti působí jako investiční manažer ve skupině Arca Capital, kde se zaměřuje na vyhledávání taktických příležitostí (speciální situace napříč typy aktiv) a podhodnocených akciových titulů napříč regiony (převážně však v Evropě a USA). Do Arcy přišel v roce 2017 z poradenské firmy BCG, kde se soustředil na poradenství pro finanční instituce. Předtím působil v Evropské centrální bance a ve společnostech EY a Accredio. Je absolventem VŠE v Praze, držitelem titulu CFA. Studoval taktéž v USA na Duke University, The Fuqua School of Business.

Newsletter