Klenotník Tiffany v úvodu roku zazářil. Akcie rostou o 9 %

(Aktualizováno 15:43) Americké klenotnictví Tiffany & Co láká zákazníky na domácím trhu na levnější řady šperků. A dnes reportované výsledky za první čtvrtletí roku napovídají, že tato strategie se vyplácí. Mohl si tak dovolit „vyšperkovat“ svůj celoroční výhled. To investoři oceňují a akcie navazují na pre-market růstem o 9 procent.

Společnost v prvních třech měsících zvýšila tržby (po očištění o vliv forexu) o 15 procent na zhruba 1 miliardu dolarů. Čistý zisk vzrostl na 125,6 mil. USD (97 centů na akcii) z 83,6 mil. USD (nebo 65 centů) před rokem. Výsledky firma s přehledem překonala konsensuální odhady (Reuters), které byly nastaveny na zisk 78 centů na akcii a tržby 956,3 mil. USD.

Společnost hledá nejvýhodnější mix v prodeji drahých klenot, s nimiž pojí svou značku, a levnějších (tj. do 500 dolarů) stříbrných šperků, které tvoří zhruba čtvrtinu z objemu tržeb. Prodej šperků, které jsou pro běžné Američany dostupnější, nabízí firmě relativně vyšší ziskovou marži.

Celosvětové srovnatelné tržby společnosti vzrostly za kvartál končící 30. dubnem o 11 procent, zatímco na domácím trhu, kde firma generuje téměř polovinu tržeb, vzrostl prodej o 8 procent. Společnost zvýšila svůj celoroční výhled (za 12 měsíců do 31. ledna 2015) pro rozmezí zisku na akcii o deset centů na 4,15 – 4,25 USD.

Newsletter