Klíč k úspěšnému startupu? Lidé, technologie a flexibilita

Zdroj: Depositphotos

Na úspěšný startup samozřejmě neexistuje žádný univerzální recept. Klíčové faktory ale zahrnují silný tým, robustní technologii a flexibilitu, vyjmenovává v rozhovoru pro Roklen24 CEO společnosti Skoumal Vláďa Skoumal, odborník na vývoj aplikací, UX analýzu a datovou analytiku. „Dost často úspěch podřezávají technologie, pokud daný produkt není technologicky dobře postavený,“ dodává Skoumal.

Zmiňuje také, že inovace je proces iterace a zlepšování a že startupy by si měly ponechat rezervu na vývoj produktu v souvislosti se zpětnou vazbou od uživatelů. Na co dalšího by neměli startupisté při budování úspěšného projektu zapomenout? Pusťte si následující videorozhovor, který vznikl během již šestého ročníku inovativního Startup festivalu, pořádaného startupovým akcelerátorem xPORT VŠE.

Vláďa Skoumal už přes 10 let pomáhá startupům i velkým firmám s jejich softwarovými projekty. Nejprve jako vývojář a později jako founder studia SKOUMAL, s.r.o., které se věnuje zejména vývoji mobilních i webových aplikací. Vláďa ve studiu nastavil unikátní firemní kulturu, která je 100% remote, svobodná v rozhodování a odpovědná vůči sobě i klientům.

Newsletter