Tlaky na mírně silnější dolar přetrvávají. Neoslabil je ani včerejší Fed či pokles delších tržních sazeb. Vliv na kurz tak patrně má tržní sentiment ve znamení averze k riziku. Rizikově averzní nálada a silnější dolar představují rizika slabších měn regionu. Koruna po včerejším krátkém prolomení 26,00 za euro oslabila nad 26,10 za euro.

Knihovna z Harryho Pottera? Matrix? Jak vypadá sklad Alzy?

Celková užitná plocha 23 tisíc metrů čtverečních. To je zhruba jako tři a půl fotbalových hřišť pro mezinárodní zápasy. Na 80 tisíc položek, jednotlivé kusy ve statisících. To vše ukrývá velkosklad e-shopu Alza.cz v Horních Počernicích. Co je klenotem skladu? Kdy nastane pro zaměstnance totální špička? Serveru Roklen24 to prozradil ředitel logistiky Alza.cz Jan Klička.

„Koncept skladu je propleten dopravníkovou technologií a automatem na přepravky. Ve skladu máme asi 2,5 kilometru dopravníkových tratí,“ řekl Klička.

Mezi nejmenší a zároveň nejlehčí položky patří jakékoliv konektory, SD karty, flashky. Naopak nejtěžší jsou činky. Mezi nejtěžší zboží patří také americké lednice, které váží od 150 do 200 Kg.

Klenotem skladu je plně automatizovaný sklad, tzv. SMC (schaefer miniload crane). Jde o pickovací věž, která se běžně pohybuje rychlostí 3,5 metru za sekundu a zvládne až 400 picků za hodinu.

Alza doručuje své zboží a má otevřené prodejny nejen i o víkendu. Své objednávky si zákazníci Alzy mohou vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů.

Fotografie využity s povolením PR Alza.cz 

Newsletter