KOVY: Influencer je dnes nejsilnější médium

Influencer je dnes nejsilnější médium. Dokáže své diváky ovlivnit mnohem víc než klasické zdroje informací nebo reklamy. A musí se s ním pracovat velmi opatrně. Budu ukazovat ty případy, kdy se to třeba úplně nepovedlo. Serveru Roklen24 to řekl Karel Kovář alias KOVY, jeden z nejvýraznějších představitelů české YouTube scény, který povede workshop ELAI s názvem „Sociální sítě, influenceři a generace Z“.

Můžeš představit událost ELAI, na které budeš vystupovat?

Bude se jednat o můj nový workshop. Když za mnou přišel ELAI s tím, jestli nemám zájem, a viděl jsem, se kterými lidmi spolupracují, tak jsem do toho šel velmi nadšeně. Bude se jednat o delší workshop, který shrne všechno moje know-how.

Kdo je podle tebe dnes influencer?

Podle mě to je nejsilnější médium. Dokáže své diváky ovlivnit mnohem víc než klasické zdroje informací nebo reklamy. A musí se s ním pracovat velmi opatrně. Budu ukazovat ty případy, kdy se to třeba úplně nepovedlo.

80 procent! To je podíl českých uživatelů internetu, kteří denně tráví čas na sociálních sítí

Co je vlastně generace „Z“?

Generace “Z” pro změnu podle mě je jedna z nejhůře uchopitelných generací vůbec. Já jsem prošel řadou sociologických dat a součástí mé práce je pozorování a jelikož pro generaci “Z” natáčím videa, tak musím pozorovat hodně, takže to tak budu taky shrnovat.

V čem bude přínos workshopu ELAI?

Já věřím v mé šestileté know-how, v to, že skutečně vnímám svět kolem sebe a platformu, na které působím. Zpracovávám informace a mám skutečně velký rozsah toho, co dělám. Věřím a doufám, že dokážu co nejvíc toho, co jsem se naučil, předat dál.

Karel Kovář alias KOVY je jeden z nejvýraznějších představitelů české YouTube scény, který dokáže oslovit široké publikum aktuálními společenskými tématy, kterým se jiní spíše vyhýbají. Na svém Youtube kanále má více než 750 tisíc odběratelů a už dávno ho nesledují jen děti.  Je také moderátorem diskuzního pořadu V centru Televize Seznam. KOVY je považován za jednoho z nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích a magazín Forbes ho zařadil do prestižního žebříčku 30 pod 30. V minulosti byl vybrán jako jeden ze tří youtuberů, kteří měli možnost vyzpovídat předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Je také držitelem mnoha ocenění Czech Blog Awards a Czech Social Award v kategorii Social Impact&Change a Fair Play. Zároveň je autorem autobiografického bestselleru OVŠEM a je pravidelným hostem veřejných diskuzí a debat.

 

European Leadership and Academic Institute (ELAI) již osm let aktivně podporuje kvalitní vzdělávání a inovace ve všech společenských oblastech. Unikátní workshopy vedou pouze přední osobnosti českého byznysu. ELAI věří ve sdílení zkušeností, propojování talentů, vzájemnou inspiraci a osobnostní růst skrze předávání reálných zkušeností. Mottem je Aim Higher! Tak s námi pojďte mířit výš!“ 

ELAI vytváří dynamickou platformu pro nové nápady, myšlenky a spolupráci.  Organizuje otevřené, prakticky zaměřené půldenní workshopy s předními osobnostmi českého byznysu, zajišťuje exkluzivní inhouse workshopy v sídle klienta, které jsou připravovány v úzké spolupráci mezi klientem a lektorem, a nabízí komplexní vzdělávací programy pro jednotlivce a firmy dle jejich potřeb.

Newsletter