Kratochvíl: Zkostnatělé banky jsou živou vodou pro FinTech

Do roka či do dvou bude český FinTech proslulý jako úspěšné antivirové programy. Nerealizovatelné nápady v bankách se dají uskutečnit ve fintechovém startupu. Práce v bankovním sektoru pro mě byla nudná, fintech byl pro mne příležitost pro dynamický růst, poodhaluje svoji cestu do BudgetBakers ředitel Michal Kratochvíl.

Českou mobilní aplikaci pro správu osobních financí Wallet si za pět let její existence stáhlo již více než 1,5 milionu uživatelů. Nejvíce si aplikaci českého startupu BudgetBakers oblíbili obyvatelé USA. Odtamtud je přes 17 procent všech uživatelů. Na druhém místě se umístili Češi s téměř šesti procenty. První čtyřku doplnili Britové a Indové.

Aplikaci aktivně využívá přes 160 tisíc majitelů mobilních telefonů. Wallet má dlouhodobě vysoké hodnocení na Google Play. Tržby rostou meziměsíčně o 20 procent.

„Banky si v průběhu času prošly za posledních dvacet let největší revolucí, ale oproti dravým fintechovým firmám mají nevýhodu ve složité organizační struktuře,“ odhaluje pro Roklen24 Michal Kratochvíl. Bude FinTech pro banky hrozbou nebo příležitostí?

Firma BudgetBakers také v minulém roce získala investici přes sedm milionů korun a do jejího vedení nastoupil jako ředitel Michal Kratochvíl, mentor a investor StartupYardu, který dříve působil jako výkonný ředitel firmy Accenture ve střední Evropě.

Newsletter