Kryptoměny a videohry. Budoucnost postavená na blockchainu

Věděli jste, že od prosince došlo k obrovskému nárůstu cen a objemu měn spojených s videohrami? Tato oblast teď představuje ideální příležitost pro využití technologie blockchain. A pozor, k prvnímu kroku dojde již na začátku letošního roku.  

Herní kryptoměny rostou takřka každý den k novým historicky nejvyšším cenám. EnjinCoin (ENJ) vzrostla z 0,03 dolarů na 0,30 dolarů. Cena GameCredits (GAME) a její sesterské měny MobileGO (MGO) se od prosince více než ztrojnásobila, přičemž GameCredits dosáhla svého historického maxima, a to 6,00 dolarů. Unikoin Gold (UKG) se zhodnotila z 0,20 dolarů na své maximum o velikosti 2,00 dolarů. I přesto, že je legitimita a hodnota této měny diskutabilní, cena Experience Points (XP) narostla více než 300násobně, z 0,000016 dolarů na 0,00525. Dokonce i malé projekty jako BitCrystals, Ammo Reloaded, PlayerCoin nebo RarePepeParty si vedou dobře.

Vedle cenového zhodnocení je názor o tom, že rok 2018 bude rokem herních měn, podpořen i intenzivním vývojem plánovaných projektů, které mají být zveřejněny během příštích týdnů a měsíců. První z těch velkých budou uvedeny již v příštím měsíci. Nejsou to ale jen hráči, kteří sdílí tuto vidinu a nadšení, přidávají se také zkušení obchodníci, jako například blockchain expert  Erik Voorhees. Ten na začátku tohoto měsíce napsal na svůj twitterový účet: „Dvě hlavní předpovědi pro krypto v roce 2018: 1) herní aktiva založená na blockchainu 2) tokenizované cenné papíry (kmenové akcie nebo jiné registrované cenné papíry jako tokeny).“

I přes všechen tento pokrok leží větší potenciál herních měn v nadřazeném vývoji, který je oddělen od těch již existujících.

Nejnadějnější projekt 

A kde hledat nejnadějnější projekt? Mezi fanoušky je poukazováno především na jednoho favorita. Chimaera (CHI) je podle nich nejvýznamnější herní kryptoměnou, která by měla být v tomto roce masivně adaptována. Oproti existujícím herním měnám sloužícím primárně jako úschova aktiv totiž poskytuje kompletní herní prostředí nabízející všechny potřebné nástroje, které umožní hráčům a vývojářům z celého světa se přímo spojit s ostatními pomocí blockchainu.

Chimaera je na zakázku vytvořený blockchain odvozený od projektu prototypu Huntercoin (HUC), který usiloval o vytvoření masivní multiplayerové online (MMO) hry přímo pomocí blockchainu. Projekt Huntercoin se ukázal jako úspěšný, proto je nyní tato technologie rozšiřována Chimaerou, kterou můžeme chápat jako all-inclusive platformu pro online hry.

S Chimaerou jsou hry vydávány přímo na blockchain. Díky této metodě je každá z nich automaticky spravována, což vývojářům eliminuje náklady na údržbu a výrazně snižuje celkovou zátěž. V tomto prostředí jsou také aktiva a avataři uchováváni a směňováni přímo na blockchainu. Hráči jako takoví mají skutečné a prokázané vlastnictví svého virtuálního zboží, které se poté převádí do likvidní povahy virtuálních aktiv, což je ve světě videoher zatím ojedinělé.    

Chimaera je zatím v předprodejní fázi, neboť tým vývojářů ještě dokončuje speciálně vytvořený blockchain. Veřejný prodej je naplánován na únor, až poté proběhne hlavní ICO. Prostředky z něj budou použity na zaměstnání zkušených herních vývojářů, kteří budou vytvářet hry přímo pro Chimaera protokol. Tým uvedl, že se výdaje vyšplhají maximálně na 50 milionů dolarů, ačkoli projekt vyžaduje dodatečné financování pouze ve výši 3,5 milionu dolarů.

Newsletter