LEO Express jako první prodává nový jízdní řád. Kam expanduje?

Tuzemský soukromý dopravce LEO Express zahájil jako první předprodej jízdenek na nový vlakový jízdní řád, který bude celostátně platit od 13. prosince. České dráhy a RegioJet zatím spoje dle nového jízdního řádu neprodávají. Jízdní řád LEO Expressu ukazuje expanzi na nových vlakových spojích i vysoce konkurenční ceny, začínající na 99 korunách.

Od prosince bude LEO Express nově denně zastavovat v Kolíně, Zábřehu na Moravě a Prešově. U Kolína a Prešova je prvním soukromým dopravcem s obsluhou těchto stanic. Vlaky LEO Epress posílí také mezi Prahou a Starým Městem u Uherského Hradiště, kde ke stávajícím čtyřem spojům dopravce přidává čtyři nové spoje s přestupem v Přerově.  V Přerově bude LEO Express stavět 22x denně. Jeden pár spojů navíc vypraví LEO Express na Slovensko, kde pojede do nové cílové stanice Spišská Nová Ves.

„Inovace a rozšiřování sítě po celém regionu střední a východní Evropy jsou naší prioritou pro rok 2016, kdy očekáváme růst ve výši až 50 procent. Za letošek díky expanzi do nových stanic a neustálému inovování služeb dosáhneme růstu kolem 40 % a to je teprve začátek,“ uvedl pro Roklen24 k výhledu pro letošní a příští rok Peter Köhler, místopředseda představenstva, zodpovědný za řízení LEO Express ve střední Evropě.

Změny se ale dotknou cestujících u všech dalších stanic. LEO Express sjednotí časy odjezdů z Prahy hlavního nádraží i z Ostravy Svinova na celou hodinu a 11 minut. Všechny vlaky LEO Express budou po cestě mezi Prahou a Ostravou stavět vždy ve stejných stanicích, cesta mezi Ostravou a Prahou ale potrvá 3 hodiny a 11 minut a zrychlí tak oproti většině současných spojů.

Ceny jízdenek staví LEO Express jako dynamické a měnící se s blížícím se časem odjezdu a předpokládanou obsazeností spojů. Nejlevnější začínají od 99 korun.

LEO Express nabízí cestujícím výběr ze tří cestovních tříd a nově například dětský oddíl pro rodiny s dětmi. Všechny vlaky, které LEO Express provozuje, jsou nízkopodlažní a nabízejí pohodlné cestování vozíčkářům. Do vybavení patří zásuvka u každého místa a připojení k síti WiFi. Cestujícím je k dispozici palubní intranet s databází filmů a her. Občerstvení je servírováno na místo, ve vyšších cestovních třídách je zahrnuto v ceně jízdenky.  

Newsletter