Dolar dnes ráno umazává část zisků nabraných po včerejším zasedání Fedu. Proti dolar se obchoduje zpět kolem hranice 1,1700 EURUSD. Včerejší posílení dolaru posunulo koruna zpět k 25,40 za euro. Dnes ráno kurz nabírá mírné zisky směrem pod tuto hranici.

Letem světem s Applem – pochvala od Barclays a zpožděné hodinky

(Doplněno 15:50) Šéf Apple Tim Cook upevnil svou strategii a znovuzískal důvěru investorů, míní analytici Barclays. Je to pro ně dostatečným důvodem k posílení doporučení na titul na „overweight“ z dosavadního „equalweight“. Nadto zvýšili cílovou cenu z 95 na 110 dolarů.

Analytik Barclays Ben Reitzes odhaduje za letošní a následující fiskální zisk na akcii na úrovni 6,36 USD respektive 7,10 USD. Ve srovnání s konsensem trhu (6,32 USD resp. 6,93 USD) je tak optimističtější. 

Zpožděné iWatch

Hojně diskutovaný nový produkt Apple, chytré hodinky „iWatch“ by se na trh mohly dostat se zpožděním oproti původnímu očekávání. Analytik KGI Ming-Chi Kuo, který dosud svými informacemi o plánech Applu málokdy minul skutečnost, vydal nový report, podle něhož by chytré hodinky měly vstoupit do masové výroby až v listopadu, oproti jeho původnímu očekávání zhruba o měsíc později, z důvodu náročnosti vývoje a výroby první generace tohoto produktu. Analytik navíc snížil prognózu prodeje pro letošní rok o 40 % na 3 miliony kusů. Podle dříve citovaných zdrojů Reuters měly chytré hodinky zamířit do plné výroby v červenci a uvedeny na trh již v říjnu.

Chytré hodinky „iWatch“ míří do výroby. Kdo budou hlavní dodavatelé Applu?

Apple chce pro iWatch punc švýcarského luxusu

Analytik mimo jiné uvedl, že „iWatch“ budou mít ohebný OLED displej, pokrytý safírovou vrstvou. Stejný materiál by měl z důvodu výrazně vyšší odolnosti proti mechanickému narušení pokrývat také nový model telefonu, iPhone 6. Chytré hodinky budou plně kompatibilní s operačním systémem iOS 8 a softwarem HealthKit a budou voděodolné.

Zpožděný debut Ming-Chi Kuo předpovídá i iPhonu 6 s 5,5palcovým displejem. Ten by se na trh podle něj neměl dostat dříve než v říjnu, přitom možná až v příštím roce. 

Další čínský problém

Apple odmítá názor Pekingu, že by jeho iPhone představoval hrozbu pro národní bezpečnost Číny. Státní televize CCTV takto chytré telefony s jablkem ve znaku označila kvůli jejich funkci, která umožňuje sledovat a zaznamenávat polohu uživatele v určitém čase. Apple prohlašuje, že se zavázal chránit soukromí svých uživatelů a že se v rámci funkce lokace nepřenášejí žádné jedinečné informace související s uživatelem nebo přístrojem.

Safírový displej a větší baterie aneb nový iPhone z doslechu

Čína je v kritice produktů Apple konzistentní. Z Pekingu již mimo jiné zaznělo obvinění, že firma poskytuje uživatelská data americkým zpravodajským agenturám. Média rovněž Apple obvinila ze špatných služeb zákazníkům. Apple v tom není sám – cenzuře čínských úřadů je bedlivě podrobován i Google či Microsoft, na překážky v zemi narazili již také výrobci hardwaru Cisco Systems či IBM.

Akcie Apple dnes rostou o více než procento. Report o hospodaření za třetí kvartál fiskálního roku bude zveřejněn 22. července. 

Zatím žádné iWatch. Apple představil iOS8 a bude nám hlídat zdraví a domovy

Newsletter