Lucie Brešová: Počátky v Kiwi byly hodně punkový a dobrodružný

Počátky ve společnosti Kiwi, která je jednou z nejrychleji rostoucích technologických firem, byly hodně punkový a dobrodružný. Mohli jsme dělat chyby a učit se z nich. Serveru Roklen24 to řekla Lucie Brešová, která v Kiwi vystřídala role provozní, finanční a výkonné ředitelky. Povede workshop ELAI na téma strategický růst, v němž se o svoje zkušenosti podělí.

Povedete workshop ELAI. Můžete tuto událost představit?

V ELAI mám workshop na téma strategický růst, kde se s účastníky podělím o svoje zkušenosti za čtyři roky řízení Kiwi.com, což je jedna z nejrychleji rostoucích technologických firem.

V čem bude přínos workshopu? Co se na něm účastníci dozví?

Za dobu mého působení v Kiwi jsem vystřídala role provozní, finanční a výkonné ředitelky. A taky mi tým vyrostl z deseti lidí na dva tisíce. Takže ve workshopu budeme hodně adresovat otázky, které se týkají právě vývoje firmy ve změnovém prostředí, čemu jsme hodně čelili, co nám fungovalo a co naopak ne.

Proč podle vás není dobré podléhat přístupu „Let´s keep it how it works“?

Jednak je vždycky prostor pro zlepšení, a hlavně svět kolem nás se hodně rychle mění, takže je potřeba umět se mu přizpůsobovat, a to vlastně na firmu působí právě těmi změnovými tlaky.

Jak vzpomínáte na počátky v Kiwi?

Bylo to hodně punkový a bylo to dobrodružný v tom, že jsme mohli dělat chyby a učit se z nich. Když jste velká firma, tak samozřejmě už musíte být obezřetnější.

Lucie Brešová – bývalá Managing Partner českého startupu Kiwi.com. Bývalá Chief Operations and Finance Officer Kiwi.com. Jedna z prvních zaměstnanců, která stála u zrodu a následně růstu Kiwi.com. Absolventka oboru Finance and Strategy na prestižní univerzitě Science Po v Paříži.

 

European Leadership and Academic Institute (ELAI) již osm let aktivně podporuje kvalitní vzdělávání a inovace ve všech společenských oblastech. Unikátní workshopy vedou pouze přední osobnosti českého byznysu. ELAI věří ve sdílení zkušeností, propojování talentů, vzájemnou inspiraci a osobnostní růst skrze předávání reálných zkušeností. Mottem je Aim Higher! Tak s námi pojďte mířit výš!“ 

ELAI vytváří dynamickou platformu pro nové nápady, myšlenky a spolupráci. Organizuje otevřené, prakticky zaměřené půldenní workshopy s předními osobnostmi českého byznysu, zajišťuje exkluzivní inhouse workshopy v sídle klienta, které jsou připravovány v úzké spolupráci mezi klientem a lektorem, a nabízí komplexní vzdělávací programy pro jednotlivce a firmy dle jejich potřeb.

 

Newsletter