Mají pařížské útoky vliv na Brexit?

Mohou pařížské útoky ovlivnit názor Britů na Brexit? Průzkum, provedený minulý týden, tedy ve dnech po teroristických útocích v Paříži, ukázal, že ano. Většina Britů je nyní ochotna se členství v Evropské unii vzdát.

Vše k tématu: Útoky v Paříži

On-line průzkum, který pro britský deník The Independent provedla ORB, ukazuje, že 52 procent z dvou tisíc respondentů je pro britský odchod z Evropské unie, zbylých 48 procent si přeje zůstat. Je to poprvé, co měsíční průzkum ukázal, že je většina Britů pro vystoupení z evropského spolku a tedy pro„Brexit“.

Deník zdůrazňuje, že průzkum byl pořízen minulý týden ve středu a ve čtvrtek, tedy jen několik dní po útocích v Paříži, která zanechaly 130 mrtvých. The Independent podotkl, že od útoků v Paříži zaznamenal euroskepticismus výrazný posun. Většina respondentů byla ještě minulý měsíc pro možnost zůstat v EU, tedy i v době rozsáhlé medializace uprchlické krize.

Jak zobchodovat Brexit? Je moc brzy, káže historie

Premiér Spojeného království David Cameron přislíbil o členství v EU referendum. To by se mělo uskutečnit ještě před koncem roku 2017.

 

Newsletter