Mantrou politiků i regulátorů je růst. Investoři shortující akcie to nemají lehké

Investoři shortující akcie to nemají lehké. Heslem dneška je totiž neustálý růst, který vyhovuje regulátorům i politikům. Shodli se na tom Jan Šumbera, analytik Odyssey 44, a Daniel Gladiš z Vltava Fund. Investoři se short pozicí často čelí hněvu, i když je zainvestovaná firma jasný podvod. Společnost Wirecard patří mezi aktuální příklady.

Současná pandemie nabízí i zajímavé investiční příležitosti. Patří mezi ně společnosti, které pomocí dat zefektivňují zdravotnictví. Které to jsou? Podívejte se na videorozhovor.

Toto je sedmé video osobností, které vystoupí na České investiční konferenci. Její sedmý ročník proběhne 8.-10.11.2020. Na konferenci máte možnost se seznámit s nejlepšími českými a zahraničními investičními manažery a nahlédnout do jejich způsobu práce a uvažování. Více informací najdete na www.ceskainvesticnikonference.cz.

Další ze série osmi rozhovorů vám přineseme příští týden ve čtvrtek.

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter