Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1870 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Koruna se obchoduje na 25,45 za euro.

Mekka technologií? Na Silicon Valley zapomeňte

Domov technologických talentů? Ačkoli to může překvapit, tím nejúrodnějším není New York nebo San Francisco, ale Londýn. Alespoň podle analýzy Stack Overflow, on-line fóra vývojářů, a britské propagační společnosti London & Partners.

Tato analýza odbourává předpoklad, že hlavní líhní talentů v oblasti technologií je americké Silicon Valley. V Londýně sídlí více než 71.000 profesionálních vývojářů. Nejbližším evropským konkurentem je Paříž s 40.538 programátory. „Londýn je domovem mnoha technologických talentů. Díky nejrychleji rostoucímu evropskému „tech hubu“ a díky předním světovým univerzitám, mohou londýnské společnosti vybírat z obrovského množství jedinečných talentů,“ uvedl v tiskové zprávě doprovázející analýzu starosta Londýna Boris Johnson.

Ale…

Analýza má však jedno „ale“. Londýn sice může mít více vývojářů, než San Francisco. Pokud však zkoumanou oblast trochu rozšíříme, například o San Francisco Bay Area, pak celkový počet tech developerů vzroste na 83.262, což je o 11.000 více než v Londýně.

Londýnští „tech“ pracovníci si navíc vydělají méně než jejich protějšky z oblasti San Francisca. V Londýně je průměrný plat pro odborníky v oblasti IT 87.622 dolarů, v San Franciscu až 123.054 dolarů.

Lídr v oblasti FinTech

Abychom ale Londýnu nekřivdili, je stále průkopníkem v několik nejžádanějších oblastech. Má více vývojářů aplikací pro mobilní operační systém Google Android než Berlín a Paříž dohromady. Hledáte-li vývojáře společnosti Microsoft, Londýn jich má 30.062. San Francisco „jen“ 18.758.

Londýn je i nadále atraktivním městem pro kapitálové investice a to zejména ve finančních technologiích, zkráceně FinTech. Technologické společnosti v Británii navýšily během prvních šesti měsíců roku kapitál o 1,5 miliardy dolarů. A 80 procent z nich, podle London & Partners, sídlí právě v hlavním městě Spojeného království. V Londýně také sídlí několik firem o hodnotě překračující miliardu dolarů. Jedná se například o TransferWise či Funding Circle. Svá ředitelství zde mají i americké technologické společnosti jako Amazon, Facebook nebo Google.

Newsletter