Měnové trhy napjatě očekávají zasedání ECB

Asijská obchodní seance se nesla v duchu mírného posílení dolaru vůči jenu, zatímco investoři zůstávali váhaví ohledně vstupu do větších pozic před zasedáním Evropské centrální banky a vyhlášením amerických dat z trhu práce pro měsíc červen. USDJPY se momentálně obchoduje za 101,91.

Vzhledem k vyšším výnosům na dluhopisech (základní 10letá splatnost), způsobeným posílením růstu zaměstnanosti v americkém soukromého sektoru, lze předpokládat zlepšení sentimentu. Přesto však lze u USDJPY předpokládat tuhý boj medvědů z býky okolo psychologické hranice 102,00.

Tvorba pracovních míst v americké ekonomice prudce vzrostla, říkají data ADP

Očekávání, že USDJPY se vymaní z těsného obchodního pásma, jež trvá od začátku tohoto roku jsou vysoká. „Dokud úrokové sazby v USA zůstanou na úrovni na níž se pohybují několik posledních let, je nepravděpodobné, že uvidíme zásadnější cenový pohyb at už v tom či onom směru,“ řekl však dealer japonské banky.

Reakce dolaru ke zprávě pracovních míst záleží také na tom, jak se povede akciím po vyhlášení těchto dat, jelikož dolar a akcie mají tendenci být negativně korelovány. V posledních letech ale lze pozorovat určité oslabení mezi korelací neočekávaných dat americké nezaměstnanosti a S&P 500.

EURJPY se momentálně obchoduje na 139.20, tedy jeho měsíčním maximu. Britská libra posílila vůči japonské měně na 174,84, což je nejvyšší cenová úroveň tohoto měnového páru od října roku 2008. Tento cenový pohyb byl součástí širšího posílení libry vůči všem hlavním měnám, vzhledem k rostoucím očekáváním, že BoE odstoupí od své ultra volné měnové politiky. Měnový pár EURUSD se momentálně pohybuje na hranici 1,366, a jeho další cenový pohyb bude z velké míry záviset právě na již zmiňovaném prohlášení ECB.

Newsletter