Miliardář Buffett sází na Verizon. Přikoupil i Wal-Mart

Investiční společnost Berkshire Hathaway zveřejnila, že ke konci března držela 11 mil. akcií operátora Verizon Communication za téměř 530 mil. USD. Warren Buffett sází na růst telekomunikace poté, co Verizon vyplatila svého partnera v projektu Verizon Wireless a dosáhla tak plné kontroly nad největším mobilním operátorem ve Spojených státech.

Dohoda mezi americkou Verizon a jejím britským partnerem Vodafone nabyla finální podoby na začátku loňského září po několikaletém jednání. Transakce v objemu 130 mld. USD, která byla dokončena v únoru, je třetí největší korporátní akvizicí v historii a znamená odchod firmy Vodafone z amerického trhu.

Verizon Communication a Vodafone Group vytvořily společný podnik Verizon Wireless v roce 1999, v současnosti operátor obsluhuje zhruba 100 milionů zákazníků.

Zajímavá dividenda

Buffett svou investicí do Verizonu sází na další prostor pro růst na americkém trhu. Sama společnost očekává letos 4% růst tržeb, potažmo růst ziskových marží. Verizon odhadl, že díky převzetí plné kontroly nad operátorem zvýší ihned svůj zisk na akcii zhruba o desetinu, a oznámil plán navýšit čtvrtletní dividendu o 2,9 % na 53 centů na akcii. Dle agentury Bloomberg je Verizon v žebříčku firem vyplácejících nejvyšší dividendy na 24. místě v rámci indexu S&P 500, s dividendovým výnosem 4,4 %.

Buffett je dlouhodobým vyznavačem koncentrovaných portfolií, co se investicí do akcií týče. Více než polovina akciového portfolia Berkshire o objemu 118,5 mld. dolarů bylo ke konci prvního čtvrtletí rozložena do silné čtveřice titulů: banky Wells Fargo, výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola, vydavatele platebních karet American Express a výrobce počítačových čipů IBM.

Berkshire mimo jiné v rámci povinného regulatorního prohlášení uvedla, že snížila svůj podíl v automobilce General Motors o 25 % na 30 milionů akcií, dále pak počet držených akcií v poskytovateli satelitního vysílání DirecTV o 34,5 mil. na 36,5 mil. akcií. Naopak ke zvýšení podílu Berkshire došlo v případě maloobchodního obra Wal-Mart a to o 17 % na 58,1 milionu akcií.  

Newsletter