Německý Ifo index ukázal větší zlepšení, než dosahoval konsensus trhu. Euro z dat nikterak výrazně neprofituje, obchoduje se nadále nad 1,1930 EURUSD. Měny regionu mírně sílí. Koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny kolem 25,36 za euro.

Mimořádná valná hromada NWR zvolila nové představenstvo

Těžební společnost NWR na dnes konané mimořádné valné hromadě schválila nové představenstvo společnosti, které má reflektovat změnu vlastnické struktury NWR po nedávno dokončené restrukturalizaci. V rámci mimořádné valné hromady tak nejprve rezignovalo všech třináct členů původního představenstva a následně proběhlo hlasování o členech nových. Drtivou většinou byly do představenstva znovuzvoleni finanční ředitel Marek Jelínek, výkonný ředitel NWR Gareth Penny, investor Zdeněk Bakala a i další členové původního představenstva Peter Kadas, Bessel Kok, Barry Rourke a Alyson Warhust. Nově byli do funkce nevýkonného člena představenstva zvoleni Ian Ashby a Colin Keogh, kteří byli navrženi ze strany věřitelů.

Nové představenstvo má tak nyní devět členů, oproti původním třinácti. Tuto zprávu hodnotíme neutrálně, všechny body programu mimořádné valné hromady byly schváleny dle očekávání. Program zahrnoval i finanční ohodnocení členů vrcholového managementu Marka Jelínka a Garetha Pennyho.

Newsletter