Mírné ztráty Wall Street, větší pro dolar

Americké akciové indexy uzavřely pondělní obchodování jen s mírnými ztrátami, stále poblíž historických maxim. Za absence zásadních makrodat, probíhala seance bez jednoznačného směru. Pozornost zůstává upřena na vývoj dolaru a signály ohledně načasování zvyšování sazeb centrální bankou Fed.

Nejširší index S&P 500 odepsal mírných 0,17 %, aby zůstal nad úrovní 2.100 bodů, Dow Jones umazal nepatrných 0,06 % na 18.116 b. a Nasdaq oslabil o 0,31 % a udržel se nad 5.000 body.

Své zisky dnes umazával americký dolar, který vůči koši měn ztratil zhruba 1,5 % a vůči euru pak obchodoval výrazně nad 1,09 EURUSD. Síla americké měny zůstává pro investory zásadní – zpravidla s klesajícím dolarem rostou akciové trhy.

Bullard (Fed): Za sílu dolaru může agresivní ECB

Přes dnešní korekci stále silný dolar se stal mimo jiné tématem projevu Jamese Bullarda, šéfa pobočky Fedu v St. Louis. Ten sílu americké měny přikládá do zásadní míry extrémně uvolněné politice ECB. Veskrze holubičí vyznění projevu guvernérky Janet Yellenové z minulého týdne dnes doplnil její zástupce Stanley Fischer slovy, že k prvnímu růstu sazeb pravděpodobně dojde do konce roku.

K růstu se dnes odhodlala ropa a Barel WTI se obchodoval nad 47 dolary, Brent u 56 USD. Oblast ekonomiky dnes nabídla pouze zprávy o prodeji starších domů v únoru, který stoupl o 1,2 % na 4,88 milionu, které mírně zaostaly za očekáváním. Tento týden nabídne údaje o inflaci, objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby a další revizi růstu HDP za čtvrté čtvrtletí loňského roku.

Babysitting trhů musí skončit, vzkazuje BlackRock

Newsletter