Mládek podepsal s NWR dohodu o Paskově: Těžba do konce roku 2017, 600 milionů horníkům

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) dnes podepsal dohodu státu s těžební skupinou New World Resources (NWR) o útlumu těžby ve ztrátovém Dole Paskov. Těžba by podle dohody státu v dole měla pokračovat do konce roku 2017, vláda zaplatí 600 milionů korun na sociální programy horníků.

Dohodu s ministrem podepsali zplnomocnění zástupci společnosti OKD a jejích mateřských společností New World Resources Plc. a New World Resources N.V. Petr Jonák a Marek Jelínek.

NWR bude udržovat do roku 2017 minimální průměrný počet 1800 kmenových zaměstnanců dolu. Během roku 2017 se počet zaměstnanců může snížit na 1600. Dohoda bude neplatná, pokud by podle mezinárodních srovnávacích standardů od 1. července 2014 do 31. prosince 2017 po tři po sobě následující čtvrtletí klesla cena uhlí pod 110 USD za tunu.

OKD si rovněž ponechává možnost provozovat Důl Paskov po roce 2017, pokud se tak rozhodne. Dohoda pozbývá platnosti i v případě, že čistý zisk dolu bude v průběhu nejméně čtyř po sobě následujících čtvrtletí v součtu kladný.

Mládek koncem dubna upozornil, že není jisté, že dohodu schválí Evropská komise.

S&P srazila rating NWR hlouběji do spekulativního pásma, výhled na jeho udržení negativní

Šéf financí NWR Jelínek promluvil o významném ředění akcií. S&P sráží rating

Newsletter