Mobius: Řecké banky jsou atraktivní dlouhodobá investice

Respektovaný portfoliomanažer Mark Mobius, který řídí fondy Templeton s investicemi také v České republice, podpořil snahu nové řecké vlády přimět evropské investory, aby odepsali alespoň část dluhů, a říká, že Řecko jde tou správnou cestou, která přitom bude mít na trh jen velmi malý negativní dopad.

„Co Řecko nyní potřebuje, jsou vyšší investice, aby se vydalo cestou obnovy hospodářství. Aby toho dosáhlo, musí se vláda pokusit snížit zatížení pro obyčejné občany,“ vzkazuje Mobius. Domnívá se také, že pokud vláda vyjedná mírnější podmínky pro splacení dluhu, bude to pro zemi mít velmi pozitivní vliv, neboť to přiláká nové investice.  

ECB udeřila na Řecko. Bez peněz 25. února? Aktualizujeme…

Mark Mobius věří, že dlouhodobé investice do Řecka budou velmi výnosné a za takovou považuje i investici do řeckých bank. Řecké akcie rozhodně nejsou nadhodnocené a podle jeho analýz jsou právě banky tou nejatraktivnější investicí.

Mobius dodává, že 28. únor bude pro Řecko hlavním nejbližším milníkem. V tento den končí stávající program finanční pomoci Řecku.

Řecko chce čas do května. Tsipras jednal s Putinem. Sledujeme…

Vládu bude ještě čekat hodně velmi složitých jednání těžkých jednání o jejím prodloužení, nebo cíl vyjednat jiná opatření, aby řecké banky měly přístup k likviditě dodávané ECB.

Newsletter