Morgan Stanley jako konzerva? Nikoliv, sází na FinTech

Americká investiční banka Morgan Stanley odhalila plán modernizace s cílem světově posílit své služby wealth managementu. Finanční gigant oznámil, že v současnosti spolupracuje s deseti fintechovými firmami, které zákazníkům nabídnou bezproblémové a okamžité řešení v oblasti finančního poradenství.

V době, kdy jsou již finanční technologie integrovány v bankovním sektoru, přichází řada i na investiční společnosti. Tento vývoj je stále zjevnější a tento sektor se tak snaží předejít situaci, ve které by mohl nastat odliv drahocenných zákazníku směrem k fintech firmám v Sillicon Valley.

„Digitalizace v tomto odvětví výrazně snižuje náklady poskytovatelům služeb, což vytváří atraktivní ceny pro naše klienty“ říká CEO Morgan Stanley James Gorman. „Investiční společnost 21. století směřuje k modelu digitálně bankovní platformy, tak aby si zajistila konkurenční výhodu a obhájila svou pozici na trhu“ dodává Gorman.

Morgan Stanley chystá změny

Klíčovou složkou zákaznické základny společnosti tvoří bohatší klienti, což byl jeden z důvodů pro úspěch společnosti nad soupeři ve finančním průmyslu. Společnost nicméně neplánuje usnout na vavřínech a snaží se rozšířit podnikání do oblasti wealth managementu a pomocí nejnovějších technologií, které umožnují osekat náklady na procesy mezi bankou a klientem. Hlavním cílem nové strategie je vybudovat technologické systémy podporující poradenství a operační řízení. Primárně jde o vývoj aplikací pro manažery. Na druhou stranu však Morgan Stanley cílí i na zákazníky, kteří hledají kompletní digitalizované řešení finančních služeb.

Gorman také dodal, že investice do fintechu povzbudí zájem zákazníků o zjednodušenou interaktivní komunikaci s bankovním domem, což by v konečném výsledku rozšířilo a diverzifikovalo demografický profil klientely.

Společnosti pro strategické partnerství

Addepar: je jednou z hlavních firem, která pro Morgan Stanley vyvíjí aplikaci určenou pro investment tracking. Aplikace umožnuje zákazníkům simultánně sledovat jejich investice a jejich pohyby na bankovních účtech, a to ty mimo Morgan Stanley.

Zelle: poskytuje digitální platební sít´ fungující na peer-to-peer bázi. Za projektem stojí jména jako JP Morgan, Chase&Co. nebo Bank of America Corp.

Twillio: je služba využívající kombinaci cloudového prostředí a komunikační aplikace, podobné Facebook messenger. Tento trend je na vzestupu a Morgan Stanley za účelem integrace této služby navázal spolupráci se společnostmi jako Cloudera a Data Analytics Software.

Příklad Morgan Stanley naznačuje, že společnost má jasnou vizi pro nadcházející roky, kterou je přímočará modernizace procesů prostřednictvím digitálního managementu. Po fintechové revoluci společnost v roce 2018 plánuje 3% marži na služby wealth managementu.

Oznámení nové strategie přišlo po zprávě o zdvojnásobení zisků banky Goldman Sachs za poslední kvartál loňského roku. Přispěl k tomu nárůst obchodování na akciových i dluhopisových trzích po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.

Newsletter