Morgan Stanley zvyšuje zisk o 90 %. Akcie silně rostou

Meziročně bezmála dvojnásobný zisk, reportovaný za třetí čtvrtletí letošního roku, je impulsem pro růst akcií Morgan Stanley v premarketu až o 5,5 %. Banka od července do září vydělala v čistém 1,71 miliardy dolarů, či 84 centů na akcii, proti 906 mld. USD (tj. 45c/akcii) ve srovnatelném období před rokem. Po očištění o jednorázové účetní položky činí zisk na akcii 77 centů, bez započtení benefitů 65 centů, jímž banka překonává průměrný odhad analytiků v průzkumu Bloomberg na úrovni 54 centů.

Kvartální výnosy banky vzrostly na 8,9 mld. USD z 8,1 mld. USD a taktéž přeskočily očekávanou laťku 8,16 mld. USD. Výsledky pozitivně ovlivnilo přecenění vlastních dluhopisů a to částkou 215 mil. dolarů.

JPMorgan na špičce ligy

Pozitivně se do zisku projevil 9procentní nárůst příjmů z obchodování s akciemi a dluhopisy, kde se bance v prvním pololetí podařilo překonat Goldman Sachs. Daří se také divizi wealth managementu, kde rostou ziskové marže.

Akcie Morgan Stanley si od začátku roku připisují zisk 3,7 %, nejvyšší mezi pěticí největších bank na Wall Street. Dnes v premarketu titul reaguje rychlým růstem o téměř 6 procent, který následně slábne ke 4 procentům.

Morgan Stanley dnes uzavřela sadu bankovních reportů v tomto týdnu. Ta přinesla smíšený obrázek, se Citigroup nad očekáváním, Wells Fargo, která odhady právě naplnila, a JPMorgan, která za nimi zaostala.

Citigroup (+3 %) roste zisk, zruší pobočky v 11 zemích včetně ČR

JPMorgan utekly dřív kvartální výsledky. Je venku ze ztráty

Wells Fargo udržela zisk přes propad hypoték

Newsletter