Musk: Apple může být opravdu dobrý výrobce aut

Apple by mohl být opravdu dobrý producent aut. Myslí si to šéf Tesly Motors a miliardář Elon Musk. „Není to nic jednoduchého, ale myslím, že firma jako Apple bude s velkou pravděpodobností vyrábět přesvědčivá auta na elektrický pohon.

Je celkem jasné, že na něm pracují,“ řekl Musk pro BBC. „Je docela těžké něco skrývat, když si najmete více než 1000 inženýrů,“ dodal.

O tom, že Apple pracuje na elektrickém a možná i bezpilotním autě, se mluvilo již v minulém roce. Už tehdy prosakovalo, že firma najala tisíce inženýrů, kteří mají za úkol pracovat na tajném projektu s vnitřním názvem Projekt Titan, který se měl věnovat právě vývoji automobilu. V minulém týdnu nově vyšlo na veřejnost, že Apple koupil spoustu webových adres týkajících se právě automobilů, včetně apple.car a apple.auto.

 

Není to poprvé, co Musk mluvil o možné soutěži s Applem v sektoru elektromobilů. V říjnu v žertu prohodil, že Apple najímá jen lidi, kteří byli z Tesly vyhozeni. „Vždycky z legrace říkáme Applu „hřbitov Tesly“. Pokud nechcete pracovat pro Teslu, jdete pracovat pro Apple. Nedělám si legraci,“ řekl. Akcie Apple jsou od počátku roku níže o více jak 7 procent. Tesla Motors o více než 15 procent.

Předčasný Ježíšek Elona Muska

Newsletter