Na co sáhne, to vydělá… Buffett prodává dům na pláži

Slavný investor Warren Buffett prodává svůj kalifornský dům na pláži. A nebyl by to on, kdyby na tom něco nevydělal: dům, který si kdysi pořídil za 150 tisíc dolarů, totiž nyní nabízí za 11 milionů.

Věštec z Omahy, jak se miliardáři říká, koupil v roce 1971 vilu v Laguna Beach za 150 000, uvádí server Wall Street Journal. Tehdy prý podle Buffetta nebylo město, ležící zhruba 60 km jižně od Los Angeles, ještě tak rozvinuté, jako dnes. Podle serveru handelsblatt.de, kde jsou k vidění i inzertní fotografie domu, Buffet do renovace nemovitosti investoval nemalé peníze.

Miliardář koupil dům především proto, aby udělal radost své ženě Susan. Dům v sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých letech sloužil rodině jako útočiště. Po smrti své ženy v roce 2004 však Buffet využíval vilu stále méně.

Rozloha domu činí 335 m3, prostorná a světlá vila má šest ložnic a sedm koupelen, z obývacího pokoje s krbem je výhled na otevřené moře. Dům má také terasu s výhledem na záliv národního parku Emerald Bay. Pro ubytování hostů v minulosti koupil Buffett navíc jeden ze sousedních domů a obě nemovitosti spojil schody. Druhý dům však prodal již v roce 2005.

O investorovi je známo, že i přes své vydělané miliardy stále bydlí v Omaze (stát Nebraska) v domě, který koupil již v roce 1958 za pouhých 31 500 USD.

Jaká je denní rutina šesti známých miliardářů?

Buffett startuje na křídlech aerolinek, vítr vane z Bílého domu

Newsletter