Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Na co si dát pozor u finančních influencerů?

Petr Plecháč, zdroj: TradeCZ

Finance a vliv, chcete-li influence. To je kombinace, na které staví tzv. finanční influenceři. Najdeme je nejen v USA, ale i u nás. Kdo je to finfluencer? A na co si dát při jejich sledování největší pozor? To nám prozradil finanční influencer a zakladatel burzovního portálu TradeCZ Petr Plecháč!

Petrova cesta začala psaním článkům o dění na trzích. Bavilo ho i obchodování, což byla dohromady s psaním ideální kombinace. Postupně k ní přidal videa a tvorbu na sociálních sítích. Dostavili se první spokojení fanoušci, až vše skončilo finfluencingem.

Tvorba těchto influencerů je široká. Někdo chce podpořit finanční gramotnost, někdo dodává obchodní nápady. Transparentnosti pomáhá track record. Pokud někdo tvrdí, jak poráží trh a jak je dobrý trader, měl by to ukázat na reálných číslech. Varovným signálem by měly být vějíře peněz, drahá auta, hodinky a polonahé holky, míní Petr.

Co čekat od letošních trhů? Na jaká aktiva se Petr chce zaměřit a proč? Dozvíte se video rozhovoru!

Petr Plecháč je zakladatel burzovního portálu a YouTube kanálu TradeCZ, investor, trader a finanční influencer. Petr se věnuje analýze finančních trhů, přičemž formou článků, videí či příspěvků se snaží zvedat finanční a investiční gramotnost v Česku a na Slovensku.

Zdroj: Roklen, Global Investment Summit

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter