Na dolaru je po Fedu přeplněno býky

Včerejší záznam z jednání amerického měnového výboru Fedu ukázal, že Fed je jedinou centrální bankou předních ekonomik, jenž nadále zvažuje brzké zvyšování úrokových sazeb. Americký dolar reagoval prudkým růstem vůči většině hlavních světových měn.

Fed čeká další pokles inflace, na růst sazeb opatrný

Federální výbor pro měnový trh udržel svůj závazek zůstat trpělivý v otázce zvyšování sazeb. Mimo to zmínil globální rizika, jakožto faktor, jenž bude monitorován při jeho rozhodování. Americká centrální banka udržuje úrokové sazby na úrovni 0-0,25 % od prosince 2008. Trh ukazuje, že pravděpodobnost jejich prvního zvýšení do prosince tohoto roku je podle údajů futures více jak 66 procentní.

S většinou centrálních praktikujících uvolněnou měnovou politiku či alespoň uvažujících o monetárních stimulech jsou trhy vysoce senzitivní ke globálním rizikovým faktorům. To má za následek, že investoři upírají svojí pozornost k takzvaným bezpečným přístavům a jedním z nich je i dolar.

Česká koruna vykazuje nevýrazné pohyby jak vůči dolaru tak vůči dolar. Její dolarový kurz se ocitá na úrovni 24,561 a proti euru obchoduje za 27,752 korun za euro.

Newsletter